daran

zrudnutí po alkohlu

Vždy,když se napiju alkoholu nebo klidně půlku sklenice piva,tak se strašně zčevenám.Docela mě to štve,nebot na oslavách se musím dívat,jak všichni pijí jenom já mám obyč. vodu,džus.Nedá se s tím něco dělat např. nějaké léky,vitamíny,o­voce..

Nejlepší odpověď
arygnoc

je to reakcia organizmu na alkohol – ten rozťahuje cievy.

najviac je to vidieť na tzv. vlásočniciach, cievach tenkých ako vlas, ktorými je bohato pretkaná pokožka na tvári (je vystavená poveternostným vplyvom, preto musí operatívne meniť zásobovanie krvou za účelom ohrievania/chla­denia pokožky.

na sťahovanie ciev sa používajú lieky – adstringenciá.
ich užívanie je podmienené konzultáciou s lekárom.

z rastlinných drog je možné použiť:
Brusnica – list
Citronela – list
Čučoriedka – list
Čučoriedka – plod
Čučoriedka – vňať
Dub – kôra
Granátovník – plod
Hamamel – kôra
Hamamel – list
Hluchaka – kvet
Hluchavka – vňať
Horčiak – vňať
Jahoda – list
Kuklík – koreň
Mäta prieporná – vňať
Myrha – silica
Myrha – živica
Myšochvost – silica 2ml,
Nátržník – koreň
Nátržník husí – vňať
Očianka – vňať
Orech – list
Orech – oplodie
Ostružina – list
Repík – vňať
Ruža – silica
Šalvia – list
Santalovník biely – drevo
Sedmokráska – kvet
Senovka grécka – semeno mleté
Senovka grécka – semeno
Stavikrv – vňať
Vŕba – kôra
Vŕba – list
Zádušník – vňať
Žindava – vňať
Zlatobyľ – vňať
Zlatobyľ kanadský – vňať

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ad­stringenci%C3%A1

Další odpovědi
mosoj

Bacha na nos . Tomu to již zůstává. Jsou na světě horší věci.

zjentek

krom dalšího (změna tlaku) to mohou být i hodně zatížená (dočasné období) nebo oslabená játra. Dobrý je ostropestřec mariánský a vůbec nejlepší je jej nechat v něčem vykvasit s alkoholovýma kvasinkama, protože alkohol pak poslouží jako nosič medicíny přímo do játry