Zřízení věcného břemena

Dobrý den, nám byt v osobním vlastnictví společně s manželkou a bydlí v něm moji rodiče, přepsat to na sebe nechtějí, že prý jim stačí nějaká smlouva o tom, že tam můžou dožít. Jedná se o to věcné břemeno?? Potřeboval bych poradit co s tím, jak to právně ošetřit. Prostě byt bude napsaný pořád na mě s manželkou a oni tam budou moct dožít, i kdyby se náhodou něco přihodilo. Děkuji moc Dufek

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Samozřejmě VB můžete ve prospěch rodičů zřídit bezplatně a nechat zapsat do katastru nemovitostí. Se zapsáním VB musíte souhlasit jak vy, tak i vaše manželka.
Pokud si troufnete, můžete tuto smlouvu sepsat i sami a pouze ověřeně podepsat, pokud tam ovšem není žádný zádrhel 🙂

Další odpovědi
standa

Pokud se chcete 100% ´pojistit´ pro teoretický případ, že Vy i manželka tragicky zemřete a noví vlastnící bytu (nejspíš dědici) by pak vaše rodiče z bytu chtěli vyhnat, tak vám nezbyde než zajít k notáři, který poradí a samozřejmě i zajistí vše potřebné.

Pokud výše zmiňovaný teoretický případ považujete z různých důvodů za naprostou utopii, tak rodičům předejte jednostránkový papír, kde je ujistíte, že mohou ve vašem bytě dožít…