hracnula25

Zřízení bankovního účtu v zahraničí. Lze z ČR : on-line ?

Mám zájem „vlastnit“ bankovní účet v zahraničí, konkrétně kdekoli mimo Evropskou unii a ještě lépe mimo Evropu coby „světadíl“ a ještě lépe i mimo Asii … Takže nejlépe Afrika, Austrálie, Amerika – severní i jižní popřípadě může být i Japonsko či jiná „pevnina“ „pevně“ „nespojená“ s Evropou …

Tedy mořská a oceánská dna mi vadit nebudou 🙂 těmi mohou být „spojena“ tedy ta území s Evropou … 🙂

No a také mi jde, a to hlavně, o to abych nemusel tu „Zemi“ osobně navštívit a takový účet si tam mohl „zřídit“ jiným způsobem (poštou, internetem a pod … )

Existuje takový „stát“ kde budu moct „realizovat“ můj záměr ?

Jo a abych tam nemusel mít občanství, příslušenství, vlastnit tam nějaku nemovitost a pod. Jen a pouze „bankovní účet“

Odpovědi
abendsbrot23

Postihla tě EU-fobie?

Lamalam

Jde to na Kajmanských ostrovech, podobné služby poskytují i některé banky v Panamě, v Surinamu a asi i leckde jinde. Na Kajmanech je jedinou podmínkou do 24 hodin od zřízení účtu na něj převést nějakou minimální částku ve volně směnitelné měně. Obvykle se spokojí s jedním milonem USD.

Pepa25

Za peníze v Praze dům … a účet klidně na druhém konci světa.
Je ale potřeba si uvědomit, že slušné banky dodržují mezinárodní pravidla proti praní špinavých peněz, které zahrnují i identifikaci klienta. Samozřejmě jsou země a banky, kde na to kašlou a účet vám zřídí nějaký prostředník. Nekašlou ale takové banky i na další pravidla? Je dobré spoléhat např. na advokáty, kteří žijí z organizování daňových podvodů?

Lgee

Pokud hledáš nějaké bydlení v zahraničí tak je dobré třeba toto: https://nemovitosti-reality.hyperin­zerce.cz/reali­ty-zahranici/inze­rat/15874552-bydleni-u-more-v-chorvatsku-nabidka-zahranici/