Retko

Zrcadlové obrácení řádků ve Wordu

Chci aby muj posledni radek byl prvni, predposledni byl druhy atd..

Jak to provest..

Diky

Nejlepší odpověď
anonym

vyuzil bych k tomu tabulkovy procesor ktery umi snadno menit poradi radku podle zadanych kriterii …

(tento postup je sice napsaný pro aplikace balíku openoffice Writer a Calc, velmi podobně však můžete postupovat i v podobných aplikacích Word a Excel …)

1/ v textovém editoru Writer máme připraven libovolný počet řádků textu u kterých potřebujeme obrátit pořadí.
2/ všechny řádky označíme a zkopírujeme do schráky (menu->Upravy->Kopirovat CTRL+C
3/ otevreme si nový sešit tabulkového procesoru Calc
4/ označíme první buňku a vložíme do jednotlivých řádků tabulky řádky textu z textového editoru příkazem (menu->Upravy->Vložit jinak->Neformátovaný text)
5/ vedle zaplňěného prvního sloupce označíme první buňku sousedního prázdného sloupce a vložíme do ní číslo 1 … tažením za pravý dolní roh směrem dolů rozšíříme sloupec o další číselné hodnoty až do hodnoty odpovídající počtu řádků v prvním sloupci
6/ označíme celé oba sloupce (zrychleně zkratkou CTRL+*
7/ nyní změníme pořadí podle číselného sloupce příkazem (menu->Data->Řadit->Podle sloupce B->Sestupně)
8/ pořadí je obráceno … označíme pouze první sloupec a jeho obsak opět zkopírujeme do schránky (menu->Úpravy->Kopírovat)
9/ vrátíme se do textového editoru vymažeme původní řádky textu (označit + klávesa Delete)
10/ vložíme řádky v obráceném pořadí, uložené ve schránce pomocí (menu->Vložit jinak->Neformátovaný tex­t)

hotovo … řádků může být 20 ale klidně i 20 tisíc, postup je stále stejný ..