DusanOrlik

Způsobí pomalování obličeje,vodovými barvami nějak zdraví (alergie,svědě­ní,…) ?

Zdravím,způsobé alergii,či jinnou reakci,na to,že si pobarvím obličej vodovkami?Vím ,že se dají koupit i barvy na obličej,ovšem nechci zbytečně utrácet prachy,když mám ty vodovky.Prosím o odpověď…

Nejlepší odpověď
anonym

Dušane, ve škole jsme od vodovek byli často „zmalovaní až za ušima“ a přežili jsme to. Jenže dříve také nebyl známý pojem alergie všeho druhu a úplně na všechno. Takže to zvaž. Vodovky jsou určeny pro malování na papír, výkres. Pokud chceš ušetřit a nejsi na nic alergický, možná se nic nestane. Z rozumového hlediska bych ale doporučila spíše investovat do barev na kůži. Alergie a kožní nemoci se rozjedou jednou a léčit se mohou potom nechutně dlouho.

Další odpovědi
led

Doporučujem farby na tvár pre deti umývateľné vodou. To „pre deti“ je dôležité, tie farby sú kontrolované aby nemali v sebe žiadne alergény škodlivé deťom.
Klasické školské vodové farby sa radia do tej istej kategórie – bezpečné farby pre deti.

emm.kate

Myslím, že vodovky by ti ublížit neměly, pokud nemáš nějaké kožní problémy. Nejsem odborník, ale na zájezdu se školou jsem si na obličej a tělo malovali anelinkama a všichni to ve zdraví přežili.
Ikdyž, pokud to chceš použít na děti, zvolila bych radši ty barvy na obličej.)