eLx

Způsobí-li extrémní bolest kolaps organismu, co způsobí extrémní rozkoš/slast?

Jde mi o „protipól“ bolestivého podnětu, který nějakým způsobem organismus již nedokáže běžně vstřebat a vyhodnotit. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpověď ti nabízejí už dávno nonšalantní francouzi, kteří mají už staletí krásné metafory. Ňadrům říkají jablíčka na dobrou noc a orgasmus je v jejich řeči Petit muort (malá smrt).
Při kolapsech nastupuje fyzický šok, který bolest otupuje, stejně jako mdloby, kdy se vypínají bolestivé mechanismy.

Další odpovědi
Drap

To bude asi u každého něco jiného. U někoho alkohol, droga, dobré jídlo , masáž… sex

Deli

Může způsobit citové napětí a uvolnění, takže třeba výbuch pláče po prožití něčeho extrémně slastného. Točení hlavy, bušení srdce, vidíte barvy, nevnímáte okolí…

hanulka11

extrémní slast může způsobit relaxační voňavá koupel – po níž je člověk jako znovu zrozený

comedian

no prece jedinou vec-orgasmus:P