BurTon

Způsob dopravy, kde je možné zkontrolovat předmět před zaplacením

Chci si koupit mobil z aukce (aukro.cz/bazos.cz) a před zaplacením bych chtěl mobil zkontrolovat jestli je v pořádku. Je možné u nějakého druhu dopravy toto udělat, že v případě, že nebude mobil v pořádku, tak ho nezaplatím a nepřevezmu?
Doplňuji:
A když se jedná třeba o bazos.cz
Tak, když pošlu prodejci peníze dopředu, třeba 10 000,– a on mi místo pravého telefonu pošle maketu nebo padělek, tak co mám dělat pak?

Nejlepší odpověď
Hykam

Dost pochybuji, ale když poprosíš např pošťáka, počká až si balíček rozbalíš aby ti dosvědčil případnou nepřítomnost objednaného zboží, ale až po zaplacení.
Pokud si chceš zboží zkontrolovat před zaplacením, nezbude ti nic jiného, než osobní převzetí.
Jenom připomenu, že i zde máš nárok na odstoupení od smlouvy do 14 dní.
Doplňuji:
Právě proto popros toho pošťáka, jestli by počkal až to rozbalíš a případně Ti dosvědčil, že v balíčku nebylo objednané zboží, potom už to budeš muset řešit přes soud. Pokud nechceš podstoupit toto riziko, objednej si zboží nové z nějakého zavedeného shopu, nebo si pro zboží dojeď osobně, jiné řešení není.

Další odpovědi
tom004

Není. Ale na Aukru už nakupuji několik let a zatím bez problémů. Pokud by objednané zboží, nebo vyhraná aukce od prodejce nebylo dodáno, nebo bylo nefunkční, majitel stránek garantuje okamžité vrácení finančních prostředků do výše 20 000,– Kč a potom řeší prodejce. Takže nemám důvod neposlat peníze dopředu. Zboží lze samozřejmě vrátit prodejci a pokud vrátí peníze, nemá „Aukro“ co řešit.
Doplňuji:
S bazos.cz zkušenosti nemám, ale řekl bych, že se jedná stejně slušný obchod.