roxy52

Zpráva z televizních novin.

Nedávno byla reportáž na Nově,že vypadla malá holčička z nějakého poschodí z okna.Reportér řekl:,,…sice pád přežila,ale má komplikované zlomeniny „.Chci se zeptat-neměl spíš říct-,,sice má komplikované zlomeniny,ale pád přežila“. ???

Nejlepší odpověď
ReHu

To je právě ten úhel pohledu. Je to stejné jako s tou sklenicí vody.
Je zpoloviny plná, nebo zpoloviny prázdná?
Já bych volila tu druhou možnost – že má kompl.zlomeniny, ale pád přežila.

Další odpovědi
atriplex

Reportér předpokládal smrt, proto ta formulace.

quentos

to je ještě maličkost, reportéři dělají při projevech větší boty, mám jich sbírečku.

Kiki-M

Souhlasím, ale význam je takřka stejný. Oběma dává najevo to samé 🙂

led

formulácia je správna
hlavná informácia – pád prežila
sekundárna – má poranenia