zpracování tabáku

zajímalo by mne,jakým způsobem se zpracovává tabák,aby byl vhodný pro kouření ve vodní dýmce

Nejlepší odpověď
annas

Okopírovala jsem Vám článek z citované stránky:
Tabák používaný jako kuřivo u vodních dýmek se získává sušením částí stejnojmenné rostliny. Původně pochází z Ameriky, jeho největšími producenty jsou ale v současné době Čína, Indie, Brazílie a některé africké země.

Průmyslová výroba i zpracování tabáku má několik podstatných částí. Po sklizni tabákových listů začíná proces jejich sušení, který je zakončen kontrolou kvality. Listy, které byly vhodně usušeny jsou napěchovány do dřevěných beden, ve kterých jsou několik let skladovány. Během tohoto období začíná přirozeně vyvolaný proces fermentace (kvašení). Tyto usušené části rostlin výrobci skladují za běžné teploty. Celý proces zrání je pečlivě kontrolován za pomoci výpočetní techniky a periodicky prováděných laboratorních testů. Technologické postupy, které se běžně používají, jsou ověřené dlouholetou praxí a umožňují tak produkovat tabákové výrobky o stálé kvalitě. Tabák, který je charakteristický svou silnou chutí je často také mírně uzen kouřem, který nemá štiplavé účinky.
Typická chuť výrobků světových producentů je zajištěna kombinací nejrůznějších odrůd tabáků pěstovaných na řadě místech. Každá složka tabákového výrobku je také fermentovaná a chemicky upravována naprosto odlišným postupem. Celkový kombinační poměr je ale samozřejmě pečlivě střeženým obchodním tajemstvím každého výrobce.

Tabák určený pro použití ve vodních dýmkách je obvykle směsí klasického tabáku a nejrůznějších druhů ovocné melasy v poměru 1:3. Často také obsahuje rozmanitý počet přídavků, které mají vliv na jeho specifickou chuť. Přírodně zpracovaný tabák bývá namáčen v medové směsi, zatímco chemicky upravený tabák obsahuje uměle přidané látky.

Zdroj: http://www.vodni-dymky-darky-trebic.cz/tabak.php