Jcas

zpracování plastu – doma

Existuje nějaký produkt-plast, který lze snadno koupit a snadno zpracovat.
např. Udělám si ze dřeva formu, koupím nějakou plechovku, kterou budu hodinu vařit v hrnci z vodou (nebo ji hodím do ohně) a výsledkem bude, že obsah plechovky bude tekutý. Já to naliju do formy a až to schládne, tak budu mít výslednou plastovou věc.
Prostě nějaké zpracování plastů s domácím vybavením.
Prosím přímo odkazy, či názvy. Odpověď „existuje“ sice potěší, ale neporadí.
Mockrát děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

snad pomůže tento odkaz
na toto zpracovávání
Existují dva druhy forem: pevné a elastické..
zdroj :
http://skolil-diorama.blogspot­.cz/2011/04/do­maci-odlevani.html

Další odpovědi
Drap

Celá řada. Třeba modurit. Těžko říct co by ti vyhovovalo, když netušíme co z toho chceš vyrábět.

Dochy

Používal jsem dentakryl. po odlití je přirozeně bezbarvý (existují k němu i barvy) a průsvitný (průhledný ve slabší vrstvě a dobrém zpracování)
Je to dvojsložková pryskyřice, vytvrdne asi za 30 minut, poté je poměrně tvrdý a pevný a nechá se mechanicky opracovávat.

Kelt

Lze vyrábět Pet lahve, kalíšky na svíčky a pod a domluvit se z odběratelem na ceně. Vzhledem k tomu, že toto se produkuje v milionových dávkách, pokud pominu skladovací problémy, náklady a další, tak nevím. Taky nevím, jaké máš prostory, kolik bys do toho chtěl vložit.

rigormortis

Tekuté sklo

Jcas

Chtěl bych si vyrobit rošt pro chov na roštech. Na trhu nejsou správné rozměry. 60*40cm

„arygnoc“ – plastové granule? Zvládnu to doma zpracovat?

arygnoc

plastové granule.

dodávatelia v čr:

http://www.plas­ticportal.sk/sk/po­dla-cinnosti/ci/72/sub-ci/73/key/288/20/