Jájuš

Zpožděná menstruace – jak teď mám s antikoncepcí zacházet?

Prášky jsem vysadila v neděli (1.2.). Menstruace ale přišla až dnes (obvykle je okolo 4., nebo 5.), tudíž v neděli bych si měla vzít první tabletku z druhého platíčka, ale mě to přijde moc brzo.
Mám to zachovat, a vzít si tabletku už tuhle neděli, nebo ještě počkat (a do kdy)?
Doplňuji:
Weebear: Jo, dobrala jsem všech 21 prášků. Upřímně jsem to od tebe nějak nepochopila, pauza by měla být sedmidenní – prášek jsem vysadila v neděli, další si beru sedmý den → neděle..

Odpovědi
WeeBear

Vysadila? = Myslíš dobrala celé pláto, tj. celých 21 prášků? Pokud ano a poslední prášek ti vyšel na neděli, tak v prvé řadě si nevezmeš prášek nyní v neděli, ale v pondělí.

Rozuměj tomu tak. Pokud by sis ho vzala v neděli, tak další pláto končíš sobotou. Pak by sis vzala po pauze další prášek v sobotu a skončíš v pátek… A to je blbost.

Pokud ti menstruace přišla až dnes, nic si z toho nedělej, tělo si pod nátlakem hormonů neví někdy úplně rady, vím z vlastní zkušenosti. Rozhodně ale tělu nerozhazuj cyklus, potřebuje si zvyknout na pravidelnost. Prášek užij tak, jak máš. Je možné, že chvíli budeš menstruovat i při braní např. prvních dvou prášků z nového pláta, ale to se stává. Určitě si braní tabletek neupravuj. Pauza má být týdenní, nikoli třeba devítidenní a tím se drž.

Baromut

Normálně si vezmi v neděli prášek, tohle se občas stává :)