Zpožděná menstruace - jak teď mám s antikoncepcí zacházet?

Prášky jsem vysadila v neděli (1.2.). Menstruace ale přišla až dnes (obvykle je okolo 4., nebo 5.), tudíž v neděli bych si měla vzít první tabletku z druhého platíčka, ale mě to přijde moc brzo.
Mám to zachovat, a vzít si tabletku už tuhle neděli, nebo ještě počkat (a do kdy)?
Doplňuji:
Weebear: Jo, dobrala jsem všech 21 prášků. Upřímně jsem to od tebe nějak nepochopila, pauza by měla být sedmidenní - prášek jsem vysadila v neděli, další si beru sedmý den -> neděle..

Odpovědi:

Stříbrný

Vysadila? = Myslíš dobrala celé pláto, tj. celých 21 prášků? Pokud ano a poslední prášek ti vyšel na neděli, tak v prvé řadě si nevezmeš prášek nyní v neděli, ale v pondělí.

Rozuměj tomu tak. Pokud by sis ho vzala v neděli, tak další pláto končíš sobotou. Pak by sis vzala po pauze další prášek v sobotu a skončíš v pátek... A to je blbost.

Pokud ti menstruace přišla až dnes, nic si z toho nedělej, tělo si pod nátlakem hormonů neví někdy úplně rady, vím z vlastní zkušenosti. Rozhodně ale tělu nerozhazuj cyklus, potřebuje si zvyknout na pravidelnost. Prášek užij tak, jak máš. Je možné, že chvíli budeš menstruovat i při braní např. prvních dvou prášků z nového pláta, ale to se stává. Určitě si braní tabletek neupravuj. Pauza má být týdenní, nikoli třeba devítidenní a tím se drž.

Pokročilý

Normálně si vezmi v neděli prášek, tohle se občas stává :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.