Eliie

zpěv, tanec, styl a rodiče

Ahoj :)
chtěla bych začít zpívat a tančit a takové ty věci, ale moji rodiče už my naplánovaly budoucnost ..... chtějí abych chodila na metematickou školu a chtějí ze mě mít premiantku… a já nevím jak jim říct že můj sen je zpívání a tanec a že bych se nejradši odstěhovala třeba do USA a tam studovala ........ jak jim to mám všechno vysvětlit???
Doplňuji:
takže vy mi říkáte že mám být zticha a posloucht rodiče ??? vykašlat se na to co chci ??? no tak to díky :) jo a stou češtinou … nejsem dokonalá a každej člověk nemusí umět všechno :)

Nejlepší odpověď
badisko

radši byste zůstali doma a poslechly rodiče

Za A v ankete dat jeste jinou odpoved …Rodice to s tebou nemysli spatne ..ty budes ted nejspis pubertak kterej si mysli ze ho spev a tanec uzivi ..opak bude pravdou..az na par vyjimek …takze se drz toho co ti rodice rikaj …tancit a zpivat muzez i tak …!!
Doplňuji:
:D z

Další odpovědi
zjentek

radši byste zůstali doma a poslechly rodiče

vzhledem k tomu, že vinou sdělovacích prostředků už zpívá kdekdo a to i úplní pitomci a je jich většina, tak bych se mezi ně tolik necpal. Za druhé, je to jen chvilková emoce, která pomine (myslím ten motor, který ti teď hýbe tělem a nutí tě u toho řvát) a potom už je to jen dřina a nuda, to už raději nějaká ta laboratoř, fakt že jo ,)

ahold

radši byste zůstali doma a poslechly rodiče

Vtip je v tom, že pokud nejsi plnoletá a finančně nezávislá, je tvoje anketní možnost č.2 zbytečná.

terry

radši byste zůstali doma a poslechly rodiče

Dřív než budeš plánovat cestu do USA, zopákni si češtinu.

anonym

radši byste zůstali doma a poslechly rodiče

Kolik je Ti let? O jakém stylu píšeš a jakého hodláš dosáhnout s tolika chybami v tak krátkém textu?
Eliie, být dnes profík v jakékoliv oblasti, to vyžaduje dost peněz, správné lidi na správných místech, kteří Tě jako osobnost v určité oblasti podpoří a protlačí do popředí. A jako zpěvačka a tanečnice budeš potřebovat mít ještě obrovský talent, abys uspěla a hlavně houževnatost a píli, aby ses dokázala udržet na špici. Jakékoliv místov šoubyznysu také neznamená pokaždé schopnost natolik slušných příjmů, aby ses dokázala uživit.
Ta matematická škola ze strany rodičů není rozhodně špatný nápad. S češtinou to zřejmě nevyhraješ. Vzdělání je výhodou ve všech profesích.
Nemysli si, že Spojené státy jsou až natolik výspou kultury a že Ti splní Tvůj dívčí sen. Tam se musí člověk pořádně otáčet, aby si vydělal na chleba. Zeptej se rodičů, kolik „umělců“ se vrátilo po sametové revoluci ze světa zpátky domů a jak málo jich „venku“ zůstalo.
Nicméně si uvědom, že do 18 let jsi na rodičích plně závislá a že budeš muset respektovat jejich názory. Až jednou půjdeš „za svým snem“, tak to udělej s citem a láskou, aby ses měla kam vracet.
Doplňuji:
Holka, Ty nejen že píšeš se spoustou chyb, ale zřejmě neumíš ani číst. Nikdo Ti tu nepsal, že za svým snem jít nemáš. Jít ale za svým snem jako nezletilá, bez jistot a bez zabezpečení nejde. A o tom byly rady. Většina rodičů se stará o to, aby jejich děti měly do života co nejlepší start. O to jde nejspíše i Tvým rodičům. Nemyslíš si, že je zralý čas na to, aby ses s nimi posadila k jednomu stolu a abyste si vyříkali své názory a stanoviska? Pokud nemáš vlastní příjem a 18 let, nezbývá Ti než rodiče respektovat. Nejsi zcela určitě první dítě, které chce v životě něčeho dosáhnout a které naráží na zamítavý postoj svých nejbližších. Říká se tomu „nepochopené mládí“. Více či méně intenzivně jsme si tím prošli všichni, i my dříve narození.
Poděkovala jsi vůbec odpovídajícím za jejich názory? Nějak tu od Tebe palce nevidím. Musíš se toho ještě hodně naučit, abys mohla být samostatná.

Damiana

šla/šel bys za svým snem a rodiče pustil z hlavy

Hned mě napadlo, že kdyby každý poslouchal rodiče a seděl doma na zadku, neměli bychom nikdy Elvise, Madonnu, Beatles… Jenže… Když oni se rozhodovali a měli tu nezřízenou touhu po tom dělat muziku, neptali se nějakých anonymů, jestli s tím mají vůbec začít. Měli prostě jasno a hotovo. Tím pádem s takovým razantním přístupem souhlasím, protože věděli co si přeji a co chtějí – o tom kumšt je.
Jestli máš ale jen touhu se nějak zviditelnit, protože je tě „jenom“ baví, nic z toho nebude, to si buď jistá. Možná se ti provede se někde na pár minut „zviditelnit“, ale mrkni se na to, jak dopadly a dopadají všechny rychlokvašky z různých Star a Mánií. Jsou z nich mediální karaoke šašci. Rodiče to myslí dobře, to je bez debaty, sen, touha, talent a vášeň to je ale něco jiného. To by ses tady neptala.:-)

Dávám možnost – z této úzké nabídky – jít za svým snem (ale rodiče bych nepustila z hlavy:-)) – protože to beru podle sebe.

zdenekps

šla/šel bys za svým snem a rodiče pustil z hlavy

KatkatkaW

šla/šel bys za svým snem a rodiče pustil z hlavy

badisko

popripade se nabizi alternativa ..rekni rodicum jak se veci maji a vystiduj zpev nebo tanec ale ..preste jen tak si vypadnout a myslet ze udelas diru do sveta je dost blahove …jsem za kopeckama a i v zahranici plati nemas skolu jses nikdo…tak neblbni…

badisko

Tak co jsi chtela vlastne slyset ..?…Vyser se na vsechno zdrhni do USA ..tam uz na tebe cekaji s otevrenou naruci budes superstar…tyjo to jemazec …nechovej se jako rozmazlenej fracek mikdo ti nerika ze mas jen drzet hubu a krok a premyslej a bud realista …!!! ale nemej peci ono se s techto dob jalovych jednou vyroste ..:D