alibaba13

zpětné nájemné

jaké mohu použít argumenty k majiteli bytu ,který udajně nepřevzal smlouvu k navýšení nájmu,město nezvýšilo nájemné ve složenkách ,které byly řádně placené(udajně protože si to majitel nepřevzal)zpětně město chtělo udajně doplatit nájemné vystavilo majiteli složenku,kterou majitel doplatil a následně to vymáhá po nájemníkovy.Má město právo zpětně chtít doplatek vubec po majiteli?a následně majitel po nájemníkovi?

Odpovědi
LuciJe

Podle toho, co máte ve smlouvě. Pokud připouští zvýšení nájemného, pak ano.

standa

Předpokládám, že se jedná o podnájemní smlouvu (§ 719 Občanského zákoníku).

Vycházím z údajů uvedených v otázce:

  • město je vlastník bytu
  • ´majitel´ (který je nesprávně v otázce nazván) je vlastně nájemce a ve vztahu k vám je pronajímatelem
  • Vy jste v postavení podnájemce

Píšu to proto, že podnájemní smlouva, pokud není uzavřena na dobu určitou na ´100 let´ je lehce vypověditelná…, proto je na zvážení do jaké míry se vyplatí se s pronajímatelem „dohadovat“.

Samozřejmě, že právo je na vaší straně a pronajímatel vám nemůže účtovat žádné nájemné zpětně, a to i kdyby se tisíckrát opíral o navýšení jeho nájmu vůči městu.

Ale jak jsem říkal výše, zvažte zda jít do tohoto ´nerovného´ souboje…, i když za pokus to stojí.

Co se týká podmínek, za kterých město zpětně vymáhá nájemné, tak to je těžké hodnotit bez znalosti nájemní smlouvy. Obecně to obvyklé není.