Zpětné doplacení alimentů – jak na to?

Dobrý den, minulý pátek jsem měla s přítelem soud kde mi určily výživné na rok a čtyři měsíc starou dceru 28000 kč.. S platností tohoto měsíce (května) Můžu ještě ted žádat zpětné doplacení alimentů, když mi do té doby dával 1000 pak 2000 do té částky 2800? Nevěděla jsem,že by se to mělo podávat hned u toho soudu, takže ted nevím jestli to ještě jde… Rovněž nevím když je ta částka platná od tohoto měsíce jestli by byla stejná i rok nazpět, kdy se malá narodila…Já byla tehdá na UP a přítel dělal a dělá v zahraničí.. Děkuji za odpověd..

Nejlepší odpověď
standa

V otázce máte chybičku v číslu 28.000 Kč 🙂

Teoreticky byste mohla podat proti tomuto rozsudku odvolání a uvést důvody proč žádáte o výživné zpětně…

Ale já bych to na vašem místě neriskoval a vzal bych TO co mi TEĎ leží ´na stole´.

Na druhou stranu, pokud se domníváte, že vaše argumenty (které v tuto chvíli neumím posoudit) obstojí pro doplacení výživného zpětně, tak podejte nový návrh…, nic tím neztratíte.

Pokud soud vaši argumentaci uzná, tak nejspíš uplatní výživní ve výši 2.800 Kč zpětně a otec dítěte bude muset doplatit ROZDÍL proti té částce 1.000, resp. 2.000, kterou dříve platil.

A zpětně lze jít až 3 roky.

Další odpovědi
KOPRETINNKA

AHOJ.TAK TO MAŠ TEDY PĚKNE ALIMENTY na tak male dite ja mela starší a mela jsem 1500 na dve deti byt tebou beru co mam byvali mi dluži na alimentech 100 000 a neuvidim nic protože ho pry nemužou najit