MikeSt.

Platí se při přihlášení se k pozemku příbuzného zpětná daň, když se k pozemku nikdo desítky let nehlásil a daň neplatil?

Dobrý den, platí se při přihlášení se k pozemku příbuzného zpětná daň, když se k pozemku nikdo desítky let nehlásil a daň neplatil. Ptám se z důvodu, že takový pozemek mám po babičce a váhám zda se přihlásit. Bojím se aby cena pozemku nebyla 100 000kč a zpětná daň 500 000 kč.

Původní neotázka
Zpětná daň z pozemku.

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslím, že lze doměřit max. ty 3 roky jak píše pizlicka. Ale bacha, pokud jsi zdědil pozemek máš povinnost podat daňové přiznání.

Další odpovědi
pizlicka

pokud nikdo nic nerikal tolik let,tak se neboj.dan z pozemku nanejvýš zaplatíš za poslední tři roky zpetne,jinak je to promlčené.