Marfik23

Zpáteční jízdenka

Pokud si koupím ve středu ve 13:30h zpáteční jízdenku..můžu jet druhý den, tedy ve čtvrtek, v 17:20h zpátky??
Doplňuji:
ödpovedi typu plati do 24 hodin druheho dne nepiste prosim.. nechapu jak to mysli proste! proste jen jestli tak muzu jet..

Nejlepší odpověď
iceT

Zpáteční jízdenka platí do 24.00 hod. druhého dne.
U vybraných druhů jízdenek může být platnost stanovena jinak.
Cestujete-li na zpáteční jízdenku, musíte nejprve cestovat směrem TAM a potom směrem ZPĚT. Jízda směrem TAM musí být nastoupena v první den platnosti jízdenky, jízda směrem ZPĚT kdykoliv v době platnosti jízdenky tak, aby jízda byla ukončena nejpozději vlakem, který podle jízdního řádu dojede do cílové stanice před koncem platnosti jízdenky.
http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/platnost-jizdenky/-4102/

eventuelně se přeptat na platnost jízdenky ještě na pokladně.
Doplňuji:
co nechápeš na slovech „platí do 24:00 druhého dne“
navíc přeptat se na pokladně taky není tragédie,od toho tam ta pokladní sedí

Další odpovědi
quentos

ano, můžete, dělám to tak běžně… ona totiž beztak stojí jako dvě jednosměrné, „zpáteční sleva“ je směšná (asi 5%)

Marfik23

No nechapu jestli to není třeba do 24 hodin od koupi jízdenky víš.. :( .. ale děkuji :)))

iceT

To jejich do 24:00 je vlastně do půlnoci-pokud si dnes večer koupíš zpáteční lístek,tak na něj můžeš do zítřejší půlnoci jet zpátky,taky tak občas jezdím a pokud si nejsem jista tak se stejně přeptám na pokladně.:-)