Zoufalí rodiče prosí o radu.

Prosím pěkně jaké máme možnosti pomoci synovi který se vlastní iniciativou a důvěřivostí namočil do krádeže motorového vozidla. Sám se posléze šel udat a momentálně v tzv. vyšetřovací nebo zadržovací vazbě, nevím jak to přesně nazvat. Zatím to má na 480hodin když jsem žádal vyštřovatele o bližší informace, tak mi sdělil že syn je plnoletý a nemůže mi nic říct. To z čeho je syn obviněn mám jen z doslechu, je nějaká naděje s ním mluvit? Čeká mě transplantace srdce příští týden a jen jsem ho chtěl vidět a říci mu že pokud vše dobře semnou dopadne tak se i já jemu budu snažit dle možností pomoci. Mám nějaký nárok na to s ním mluvit klidně i v přítomnosti policie? Jsem zoufalý a je můj jedinný, a dle vyjádření lékařů vůči svému zdr. stavu mám naději 50 na 50%. Moc prosím poradí mi někdo jestli mohu legální cestou požádat o velmi krátkou návštěvu?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Pokud vím, má syn povolen 1 telefonický hovor. Zkuste poprosit znovu vyšetřovatele s vysvětlením vaší situace, aby synovi řekl, aby vám zavolal. Vy musíte být především v klidu, abyste operaci přežil, nervy a stresem ničemu nepomůžete, vašemu synovi teprv ne, jen si zhoršíte svůj zdravotní stav. Když jde o první krádež auta a syn nemá záznam v TR, pustí ho možná na podmínku a tím pádem by ho měli pustit po 48 hod z vazby. Tak mě napadá, máte právníka, mohl by požádat o propuštění na kauci.

Další odpovědi
venkovan

Zkusil bych písemně požádat se sdělením důvodu návštěvy.
Ale podle mne – jistě dítě neodhodit a nezatratit, ale ne za každou cenu mu zametat cestu a chodníček. Je už dospělý. Nicméně pokud sám se přihlásil, nemuselo by to být tak tragické. Jen to bude trvat, než vše proběhne soudem apod.