BlackBoy

Zostalo niečo po Apolle 11 na Mesiaci? Niečo z niektorého modulu alebo pod.

Odpovědi
arygnoc

minimálne štartovacia plošina pristávacieho modulu Eagle, americká vlajka, TV kamera a odtlačky v prachu.

fcoop

Na povrchu astronauti zanechali kromě vědeckých přístrojů také plaketu (připevněnou na žebříku sestupové části lunárního modulu) se dvěma kresbami Země (západní a východní polokoule), nápisem a podpisy astronautů a prezidenta Richarda Nixona. Na plaketě je napsáno:

„ Here men from planet Earth
First set foot upon the Moon,
July 1969 A.D.
We came in peace for all mankind.

V českém překladu:
„ Zde se lidé z planety Země
poprvé dotkli nohama Měsíce.
Červenec L.P. 1969.
Přišli jsme v míru jménem celého lidstva. (Net)

Reezo

Těžko říct, do teď se vedou spekulace, zda tam doopravdy byli 🙂

mosoj

Pokud si pamatuji tak na povrch měsíce posádka Apolla 11 umístila laserový odrážeč a seismograf + to co píše arygnoc.