Minas

Zodpovíte mi pár dotazů ohledně ČD?

Omluvte mojí neinformovanost, vlakem nejezdím, ale teď je to nutné. Je možnost si zakopit jízdenku v jakékemkoliv vlaku, popřípadě platí se poplatek ? Jsou nějak pojmenované čáti na vlakovém nádraží v ústí ? Jak se nejlépe orientovat ? Jak je to se zpáteční jízdenkou? Hnídopichy neřeším, mleptejte si co chcete.

Nejlepší odpověď
Quimby

Pokud nastupuješ na zastávce, kde se dají koupit jízdenky, tak si ji tam musíš koupit, ve vlaku bys platil 40Kč „pokutu“.
Pokud se tam nedají koupit nebo mají zavřeno(jedeš pozdě večer) tak ti jí prodá průvodčí ve vlaku v pohodě.

V Ústí sem nebyl, tak nevím, se kdyžtak zeptej, někde tam bude tabule s nástupištěm a kolejí kam to přijede.

Když si koupíš zpáteční jízdenku v pátek, tak na ni můžeš jet ještě v sobotu zpátky, aspoň myslím, radši se na to přesně zeptej u pokladny.

Další odpovědi
Zbynas

  1. v jakémkoliv rychlíku nebo osobáku si jíždenku zakoupit můžeš tuším za poplatek 40 kč

(to neplatí ve vlacích s povinnou rezervací – Pendolino apod.)

  1. Zpáteční jízdenka se vyplatí, je to 30 % sleva jakoby z druhé jízdenky
  2. Poradím – už pro jízdu ve dvou koupit skupinou jízdenku pro 2, opět se vyplatí

setapouch

http://www.cd­.cz/scripts/de­tail.php?_s_ic­mp=pcestou_kou­pitjiz&pgid=227

Ostatni otazky jsou zmatene (ktere Usti? Co je s jizdenkou?), takze info@cd.cz nebo http://domino­.cd.cz/forms.ns­f/EntryDialog?O­penForm