Kura

Zodpovídá nájemce za nájemníky i v ŘD?

Všude nacházím odkazy jen na řešení s problémovými nájemníky v bytech, ale co když mám souseda, který pronajal celý dům řemeslníkovi a ten dělá neustále strašný kravál? S nájemníkem není řeč. Mám kontaktovat souseda a s jakým paragrafem na něj?
Děkuji předem.

Odpovědi
gecco

Ano – nájemce zodpovídá za nájemníka (do jisté míry) i v případě pronájmu domu…
…„dělá strašný kravál neustále "…
I v noci? – v tom případě volej policii (MP, PČR) – rušení nočního klidu.
Jinak hygienu (měření hladiny hluku).
Každopádně nejprve vlastníka upozorni na nevhodné chování jeho nájemníka (doporučeným dopisem). Pokud se takto změny nedomůžeš, musíš kontaktovat hygienu a s výsledky měření se poté obrátit na OÚ, soud…
A "s jakým paragrafem na něj?“ – paragrafů je více, ale jejich použití závisí na zjištěných skutečnostech (třeba změřené hladině hluku)…

jmhad

V celku žádný paragraf není, noční klid od roku 1990 neexistuje. Tehdy bylo v zájmu společnosti,aby dělník byl ráno odpočatý a pracoval. Noční klid ale může stanovit příslušný obecní úřad,což se děje jen výjimečně,je třeba se tam zeptatJe ale vyhláška ministrstva zdravotnictví,která stanoví hranice hluku v zastavěné v obytné a v průmyslové oblasti obce ve dne a v noci. Pokud chcete hluk řešit, musíte se obrátit na místní pracoviště KHS /hygieny/,nejlépe osobně.
Dobrý článek má veřejný ochránce práv viz – http://www.ochran­ce.cz/stiznos­ti-na-urady/chcete-si-stezovat/zivotni-situace-problemy-a-jejich-reseni/hluk-obtezovani-hlukem/

Zdroj: http://www.ochran­ce.cz/stiznos­ti-na-urady/chcete-si-stezovat/zivotni-situace-problemy-a-jejich-reseni/hluk-obtezovani-hlukem/