ventou

Zobrazeni nadhledu snímku ve formatu RAW (NEF

Na tuto otázku mě bylo odpovězeno jenže, odpovědi nejsou správne. Potřebují vědět jak změnit náhledy fotografii ve formatu RAW uloženych ve složce na PC aby byli viditelné jednotlivé obrázky. Totiž nyni nejsou vidět obrázky, ale pouze jednotlívé IKONY. Zadat miniatury (jak mě bylo odpovězeno to mám a nepomuže to). Přiklad stáhnu do složky na PC z fotoapárátu fotografie a i když jsou to fota ve Formatu RAW (NEF) taky TIFF musi být vidět jednotlivé fotky (jak jinak bych viděl, kterou chci upravovat v editoru, proto nadhledy musi byt vidět) (Měl jsem to tak 20 let) Nyni se mě to nějak „pokazilo“ a nahledy přímo fotek ve formatu RAW jsou vidět pouze „ikony“ to je, čtverečky a v uprostřed je "napisů PS (ptotoshop)nikoliv fotky. Samozřejmě kdýž na ně kliknu, že se zobrazi v editoru a jsou viditelné. (to co mě včera bylo odpovězeno není spravne !) Muže mě někdo znalý poradit kde co zadat, aby byli viďitelne ve složce přimo fota (miniatury) taky ve formatu RAW, v JPEG jsou jednotlivé obrázky vidět. Děkují

Odpovědi
mosoj

Přemýšlejte co jste změnil OS, prohlížeč ?
Pokud se vám to opravdu zobrazovalo ve složce OS tak jste si zřejmě odinstaloval nebo zablokoval nějaký dříve nainstalovaný plugin.

Mohu se samozřejmě mýlit, ale nevěřím že to jde přímo ve složkách OS bez doinstalace něčeho . Viz. fórum. a vlastní zkušenost.

Zdroj: http://forum.fo­tografovani.cz/re­ad.php?51,5152­987,5153277#msg-5153277