marta52

znovu se vracím k otázce avastu, který nejde smazat,znovu nahrát, zkoušela jsem všechno možné

toto je hlášení které se mi objeví při pokusu o odinstalaci pomocí utility stažené z webu avastu. the avast self protextion module is enabled. For this reason, the operation cannot be completed.
To complete the operation, either run ths program from Windows Safe Mode, or disable the avast! self protection /via settings Troubleshooting page- překlad pomocí google vlastní avast protextion modul je zapnutý. Důvodem pro to může operace nemůže být dokončena.
Do plného provozu, spusťte program z Windows tis nouzovém režimu, nebo vypnout avast! vlastní ochrana / nastavení přes stránku Řešení problémů – stále nejde
Doplňuji:
je fakt, že teď mám nainstalované dva antivirové programy, ještě AVG, ale ten druhý jsem nainstalovala až poté, co mě avast přestal najednou fungovat a počítač hlásil, že není chráněný

Nejlepší odpověď
arygnoc

Avast treba pre odinštaláciou vypnúť, ale ešte predtým treba v nastavení „řešení problémů“ zrušiť začiarknutie „Zapnout sebaobranné mechanizmy programu avast!“.
Kľudne môžete tie fajfky zrušiť všetky.

Vypnutie celej služby odporúčam skontrolovať v správcovi úloh (pravý klik na lištu windows → správce úloh → procesy → Název procesu (zoradí podľa abecedy)).
Doplňuji:
Odpojiť od siete (netu, v elektrike nechať, heh)
zastaviť VŠETKY ochrany, ktoré sa dajú.
Odinštalovať antiviry (resp. iba avast).
Restart, znova zastaviť všetky služby (ak tam ostal jeden z antivirov).
CCleaner, vyčistiť aj regiustry, prípadne ručne premazať adresáre.
Nainštalovať znaova Avast (alebo spustiť nainštalovaný antivir).
Restart.
Hotovo.

Ak to nejde, zopakovať v núdzovom režime.

Inak – v ŽIADNOM prípade sa nedoporučuje mať nainštalované DVA antiviry. To len pre budúcnosť.

Snáď som pomohol.

Další odpovědi
honza19hk

Michal Kole

  • souhlasím,2 antviry se vždycky „hádaj“.

    jinak potom mě napadá jen naformátování disku.

Doplňuji:
jestli tam máš ještě AVG,tak avast neodinstaluješ pokud neodinstaluješ nebo nedeaktivjuješ AVG. Nejdříve AVG a pak avast,nebo je můžeš smazat v nejhorším případě naformátováním disku,ale tím smažeš vše co je na něm pokud to není zálohované.
vždycky je dobré mít v počítači jen jeden antivir, dva a více to už zlobí.viz tohle ten tvůj avast a AVG dohromady.

Sůwa

To ti někdo poradil, nainstalovat druhý antivir? Našla jsem ti všechny odkazy na poradte.cz, tam se obracím, když si nevím rady:
http://www.po­radte.cz/vyhle­dej/?cx=partner-pub-6005638369389­360%3Aw5z6k6-dkqt&cof=FORID%3A11&i­e=windows-1250&q=odinsta­lace+Avastu&sa=Hle­dat
Při vší úctě ke zdejším uživatelům většinou odpověď na problémy s PC najdu jinde. Pokud mám problém, který nelze tak snadno definovat klíčovým slovem, pokládám dotaz do poradny na www.zive.cz. Zatím jsem vždy dostala spoustu odpovědí a většinou správných.

Michal Kole

Spusť Windows ve stavu nouze (F8 než se objeví Windows smybol) a z něj spusť odinstalační utilitku.

napadá mě, že máš v systému ještě jiný „konkureční“ antivir, antispyware, antimalware, který nechce povolit zrušit systémovou službu awastu.
Doplňuji:
Asi budeš muset v nouzovém režimu odinstalovat oba a pak důkladně před novou instalací vyčistit bordel v registrech a složky, které po nich zůstanou.

Když bych u PC seděl tak to mám za 10 minut a radit na dálku je dost složité, když nevidím co máš na monitoru.

Zkus následující programy

Wise disk cleaner + Wise Registry Cleaner
CCleaner
TweakPower RegCleaner
JetClean

MartinR

2Michal Kole: když neví co s tím, tak určitě použije programy na vyčištění, které uvádíš? nebo regedit :-O … to si akorát ten počítač úplně pokazí

2 antiviry vedle sebe a aktivní je hloupost

píše ti, že ho musíš odebrat v nouzovém režimu (to je jak psal Michal Kole – F8 při startu počítače)
zřejmě ale vadí i AVG .. ten si stopni

nejlepší je najít si někoho kdo tomu rozumí a pozvat si ho!