atlas

Znamená délka stélky doporučenou velikost nohy?

Např. značka Salomon udává přímo velikost chodidla. Jak je to u ostatních značek? Např. když je napsáno velikost stélky 26 cm, znamená to, že je vhodná pro velikost nohy 26 cm?

Nejlepší odpověď
ivzez

Je to naopak: pro určitou velikost nohy je určena stélka
(doporučuje se stélka pro nohu, nikoliv noha pro stélku).

Délka stélky je jenom jedním parametrem, důležitá je i její šířka,
u špičatých bot by stélka měla být delší než kolik měří noha, jinak
by bota mohla mrzačil prsty,…

Stélka 26 cm může vyhovovat noze o velikosti 26 cm, ale nemusí tomu tak být vždy.

Další odpovědi
briketka10

Nemusí tomu, tak být – musím si stélku kolikrát
při koupi upravit do boty, buď upravím strany,
délku i špičku mám 25.5 číslo a většinou se mi
stélka těžko shání.
Musím si koupit jen gelové – drahé :
http://alpha.i­mageserver.cz/blan­cheporte/produc­t/zoom/3/1147/57­3131.jpg

marci1

Ano, je to doporučená velikost nohy. 🙂
http://www.fo­otshop.cz/cs/con­tent/2-velikostni-tabulka

Kepler

Ano, mělo by to být tak. U ostatních značek to bývá různě, systémů velikostí je více. Ale je známo, že křusky koupené u Ťamanů svou udávanou velikostí neodpovídají.

Děda Louda

Jistě. podle délky stélky si musíš vždycky koupit doporučenou velikost nohy.