Kapor

Zniženie populacie Hulubú v mestach. Čím je to sposobene?

Ja ako mali chlapec si pametam ze v meste sme mali strasne vela holubov. Boli to velke húfi halubou. A dnes ich je viditelne menej. Čím je to sposobene???

Nejlepší odpověď
anonym

jelikož holubi ve městech nejsou přínosem,jen devastují okolí tak některé radnice přistoupili k jejich hubení
http://www.de­nik.cz/regiony/hu­beni-holubu-stoji-rocne-desetitisice20100415­.html

Další odpovědi
atriplex

Krom systamatického hubení holubů, dochází také k úbytku hnízdních ploch. Holub hnízdí ve „skalních rozsedlinách“, což ve městě zajišťují chátrající domy. Domy se nyní hodně opravují a tím ubývá i přirozených míst k hnízdění. Také ubylo zemědělské činnosti, takže holubi musí být závislí na lidském odpadu, který je však nyní umísťován do kontejnerů, které nejsou holubům dostupné. Také plno lidí má k holubům negativní vztah, takže je nekrmí. V neposlední řadě je to také vysokým nárůstem strak, které s chutí požírají vajíčka nebo mláďata.