Jrkuft

Zníčí oheň vše? hlavně bakterie?

Třeba při rozsáhlém požáru zbyde po něm prostě „nic“ žádný bakterie nic žívého?

a pinzeta prohřatá zapalovač do červena? Dá se říct že je „čistá“?

Odpovědi
Kepler

Nejedná se ani tak o oheň, jako spíš vysokou teplotu a dobu jejího působení. Úplně v pohodě můžeš proskočit vysokým plamenem vatry. Teplota termické denaturace bílkovin začíná u 60 st, spory vydrží mnohem víc. Cokoliv vydensifikováné plamenem zůstane sterilní jen do okamžiku následné kontaminace z okolního prostředí. To může trvat skutečně jen okamžik.

Drap

Ano, oheň ničí snad všechny běžné bakterie, Pinzeta rozžhavená do červena, je zbavená bakterií. Budou na ni ale saze a pinzeta bude zničena. Zapalovačem ji budeš obtížně do červena rozpalovat.