Avatar uživatele
houbín

Zničí nadměrně teplá zima úrodu?

Na zahradě jsem pozoroval na švestkách pupeny. Vzhledem k neobvykle teplé zimě (okolo 7°C) se trochu bojím, aby nepřišly za nějakou dobu mrazy a nezničili je. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3720 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

I kdyby zima nezničila počátek úrody, věřím, že zemědělci vyrukuji s tím svým: zima nám nepřála, budeme muset dražit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Dá se předpokládat, že na některých místech k tomu dojde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Dá se předpokládat že letos rozkvetou stromy podstatně dříve. Tudíž je velká pravděpodobnost že květy pomrznou.

Zemědělcům to tolik nevadí , pokud ještě k tomu nebude velké sucho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Pouze ‚nadměrně teplá zima‘ úrodu nezničí, ale ovlivní. U některých plodin příznivě, u jiných negativně.
Úrodu mohou zničit v tomto smyslu pouze následné mrazy a to u nás lze říci, že všeobecně.
Studium

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stát se to může – pamatuju mrazy v květnu…
Ale prozatím není takové teplo, aby počasí něco „ničilo“, takže podobnému scénáři nic nenasvědčuje.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Jde spíše o to, že půda dostatečně nepromrzne a mráz tak nezničí různé škůdce a plísně plodin, to se následně múže projevit na výnosech (úrodě).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Myslím, že pohromou není ani tak teplá zima jako následné mrazy. Ty by mohly pupeny zničit, ale vypadá to, že v nejbližší době nepřijdou: http://pocasi­.centrum.cz/pra­ha/dnes/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Strach je oprávněný,nebylo by to poprvé co se to stalo.Ovšem s tím ale nic nenaděláš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lesňák

Já jsem úplně nešťastný z česneku. Výhonky raší nad zem už od prosince, a když je přihrnu, tak jsou tam do týdne zas. Kdyby přišly mrazy, tak je po něm ☹ Předloni mi shnil, loni byl parádní. Ach jo…

před 3717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

boubín, ty pupeny mám na zahradě taky a dnes jsem tam měl na sedmikráskách i fčely, héč ..jinak těžko říct, jak to dopadne, páč meteorologové jaksi nezvládaj situaci a berou prachy už jen tak ze zvyku, aby se neřeklo :o

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

:))

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek