houbín

Zničí nadměrně teplá zima úrodu?

Na zahradě jsem pozoroval na švestkách pupeny. Vzhledem k neobvykle teplé zimě (okolo 7°C) se trochu bojím, aby nepřišly za nějakou dobu mrazy a nezničili je. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

I kdyby zima nezničila počátek úrody, věřím, že zemědělci vyrukuji s tím svým: zima nám nepřála, budeme muset dražit.

Další odpovědi
Drap

Dá se předpokládat, že na některých místech k tomu dojde.

mosoj

Dá se předpokládat že letos rozkvetou stromy podstatně dříve. Tudíž je velká pravděpodobnost že květy pomrznou.

Zemědělcům to tolik nevadí , pokud ještě k tomu nebude velké sucho.

www

Pouze ‚nadměrně teplá zima‘ úrodu nezničí, ale ovlivní. U některých plodin příznivě, u jiných negativně.
Úrodu mohou zničit v tomto smyslu pouze následné mrazy a to u nás lze říci, že všeobecně.
Studium

anonym

Stát se to může – pamatuju mrazy v květnu…
Ale prozatím není takové teplo, aby počasí něco „ničilo“, takže podobnému scénáři nic nenasvědčuje.
😉

Pájo

Jde spíše o to, že půda dostatečně nepromrzne a mráz tak nezničí různé škůdce a plísně plodin, to se následně múže projevit na výnosech (úrodě).

lota

Myslím, že pohromou není ani tak teplá zima jako následné mrazy. Ty by mohly pupeny zničit, ale vypadá to, že v nejbližší době nepřijdou: http://pocasi­.centrum.cz/pra­ha/dnes/

honza19hk

Strach je oprávněný,nebylo by to poprvé co se to stalo.Ovšem s tím ale nic nenaděláš.

Lesňák

Já jsem úplně nešťastný z česneku. Výhonky raší nad zem už od prosince, a když je přihrnu, tak jsou tam do týdne zas. Kdyby přišly mrazy, tak je po něm ☹ Předloni mi shnil, loni byl parádní. Ach jo…

zjentek

boubín, ty pupeny mám na zahradě taky a dnes jsem tam měl na sedmikráskách i fčely, héč ..jinak těžko říct, jak to dopadne, páč meteorologové jaksi nezvládaj situaci a berou prachy už jen tak ze zvyku, aby se neřeklo :o

briketka10

:))