Znění věty

Dobrý den,
chci se zeptat, mám nadpis snímku v powerpointové prezentaci:
Negativní následky při práci s monitorem…zní to divně? Má to směřovat na negativní dopady při práci na počítači, konkrétně – sledování monitoru (vzdálenost,..)

Prosím, poraďte..je to vhodně či nikoli? Budu ráda na vaše návrhy, popřípadě nové znění nadpisu.

Nejlepší odpověď
annas

V nadpise máte špatné předložku, tedy vazbu, patří 2. pád – následky i důsledky ČEHO … jde jen o zdraví? .V důsledku práce na počítačí vznikají určité potíže … Následkem práce na počítači.se objevují potíže …

Následek ČEHO – co následuje po předcházející příčině. – nést následky ( čeho) … smrt následkem (čeho)

Důsledek ČEHO co z něčeho logicky vyplývá

vyvodit důsledky (z čeho) závěry

Práce s počítačem (s monitorem) a negativní vliv (dopad) na člověka (zdraví člověka).

Další odpovědi
mosoj

Na př. … Negativní dopady na zdraví člověka, při práci s monitorem......

Lamalam

Já bych použila např. „Zdravotní důsledky práce s monitorem“.

Hamon

Ještě bych poukázal na to, že s monitorem nepracuješ, pouze před ním sedíš a koukáš na něj. Je to detail, ale když už hledáš nejvhodnější znění, zvážil bych i tohle.