Znění věty

Dobrý den, chci se ujistit, zda následující věty po úpravách neztrácí svůj smysl, děkuji
Původní :- Nejzásadnější je rozmach internetového obchodování a využívání internetu jako komunikačního kanálu.
Nová verze: – Internetový obchod a internetové obchodování je zásadním rozmachem komunikačního kanálu.

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se odpovědět, protože záleží na kontextu. Důležitá je návaznost – východisko a jádro … následují věta musí navazovat na předchozí.

  1. Nejzávažnější ---nevím, co předchází. Pokud navazuje na předchozí myšlenky, stylistiky vhodněj, ale …
  2. Několikanásobný podmět „obchod a obchodování“ předchází před přísudkem, takže přísudek musí být v čísle množném.

Rozmach = prudký vzrůst, vzestup, rozkvět, rozvoj. Sloveso „být“ není vhodné, zkuste se zamyslet nad jiným slovesem… opět podle kontextu – např. ovlvnit, způsobit apod.

Ještě promyslete: rozmachem je ( způsobuje něco) x . nebo obchodování je rozmachem .. každá věta má trochu jiný význam …