Alka123

Znemožnili průchod do mého obchodu.

V našem městě je pouť, jako vždy pronajalo město místa v ulici stánkařům,zata­rasili bez vynechání alespoň kousek místa pro průchod do mého obchodu, Bránila jsem se s poukázáním na to, že mám sobotní prodej.Stroze mi řekli, že si mám koupit místo, když jsem tak ze zoufalství chtěla udělat, sdělili mi, že už je 3 měsíce obsazeno.Jsme všichni obchodníci z toho jednání rozhořčeni.Prosím, existuje nějaký zákon, abychom se mohli bránit? Děkuji. Alena
Doplňuji:
Všechno dobře dopadlo, město nám nakonec vyšlo vstříc:-))

Nejlepší odpověď
tuCZek

teoreticky by to bejt nemělo-si myslím. Možná by jste vysoudila i ušlý zisk,ale v praxi …

Další odpovědi
tom004

Je to lumpárna,se kterou teď asi nic neuděláte.A než se „mašinerie“ rozjede,tak je po pouti.Na Vašem místě bych to vydržel,a připravil se na příště.
Doplňuji:
No vida,a šlo to i bez právníků,růžička je na světě.Tak,ať se daří.

venkovan

Myslím, že z hlediska požární prevence, musí být ponechán přístup do všech objektů – pouť nepouť.
Dá se říci, že zatarasení vchodu do provozovny stánky lze považovat i za obecné ohrožení. A to by obec mohla mít problém, že takové místo pronajala.
Zákon a vyhlášku přesně neznám, ale u profíků hasičů by se správná odpověď našla.
Případně by mohl být podán podnět k Policii ČR. Opět bych se ani tak neoháněl zataraseným vstupem, ale obecním ohrožením pro omezení rychlého příchodu záchranářů do objektu.