Avatar uživatele
Alka123

Znemožnili průchod do mého obchodu.

V našem městě je pouť, jako vždy pronajalo město místa v ulici stánkařům,zata­rasili bez vynechání alespoň kousek místa pro průchod do mého obchodu, Bránila jsem se s poukázáním na to, že mám sobotní prodej.Stroze mi řekli, že si mám koupit místo, když jsem tak ze zoufalství chtěla udělat, sdělili mi, že už je 3 měsíce obsazeno.Jsme všichni obchodníci z toho jednání rozhořčeni.Prosím, existuje nějaký zákon, abychom se mohli bránit? Děkuji. Alena
Doplňuji:
Všechno dobře dopadlo, město nám nakonec vyšlo vstříc:-))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004, anonym, anonym před 4688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tuCZek

teoreticky by to bejt nemělo-si myslím. Možná by jste vysoudila i ušlý zisk,ale v praxi …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Je to lumpárna,se kterou teď asi nic neuděláte.A než se „mašinerie“ rozjede,tak je po pouti.Na Vašem místě bych to vydržel,a připravil se na příště.
Doplňuji:
No vida,a šlo to i bez právníků,růžička je na světě.Tak,ať se daří.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Myslím, že z hlediska požární prevence, musí být ponechán přístup do všech objektů – pouť nepouť.
Dá se říci, že zatarasení vchodu do provozovny stánky lze považovat i za obecné ohrožení. A to by obec mohla mít problém, že takové místo pronajala.
Zákon a vyhlášku přesně neznám, ale u profíků hasičů by se správná odpověď našla.
Případně by mohl být podán podnět k Policii ČR. Opět bych se ani tak neoháněl zataraseným vstupem, ale obecním ohrožením pro omezení rychlého příchodu záchranářů do objektu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek