gigi95

znečišťují solární auta přírodu?

Nejlepší odpověď
venkovan

Ano. Jak výrobou – tedy od těžby surovin až po poslední kosmetické ošetření je do výroby neustále vkládána energie.
Provozem taky, i když není tak velké. Opět opotřebení pneu, brzd, výměny olejů atd.

Další odpovědi
beer

Jen minimálně provozem. Ale naopak moc je poškozována při výrobě solárních panelů, těžbě surovin pro ně, atd.
Více net

anonym

Provozem ne. Solární panely přeměňují světelnou energii na energii elektrickou (fotony na elektrony) a nabíjí akumulátor, který pohání elektrický motor. Elektrické motory neprodukujou žádné splodiny a nemají jak znečisťovat ovzduší a přírodu.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=So­lar_car

mosoj

Který auta ?