annas

Znáte z historie některou významnou ženu?

O „velkých“ ženách prý tak často nečteme. Mužští šovinisté argumentují tím, že žádná žena nenapsala takovou velkolepou epopej, jakou je Homérova „Iliada“, nebo drama, jakým je Shakespearův „Hamlet“…

Souhlasíte s tvrzením?

Nejlepší odpověď
quentos

ale blbost … je jich spousta a nemusely nic psát. Namátkou Jana z Arku, Marie Terezie… že o nich byli druzí líní napsat, to je druhá věc.

Další odpovědi
tojsemjá

A kdo ví na 100% že byl Homér muž 🙂?Ale co např Saphó,Marie Curie-Sklodovská,Alžběta I,Boudica.....Jinak jsem přesvedčená,že hodně mužů dosáhlo úspěchu práve díky péči žen,které jim umožnily věnovat se tomu,co jim pak přineslo uznání.

BEAES

Já zrovna čtu o císařovně Sissi a myslím, že to byla významná žena.