annas

Znáte význam příjmení Starý?

Tazatelka uzavřela otázka. Doplňuji správnou odpověď z knihy Naše příjmení.

Starý – tvar přídavného jména, které je odvozené od výrazu – pan starý – sládek v piovaře. Dr.Axl, děkuji.

Od příd. jména starý jsou odvozená příjmení Stára, Stara.
Doplňuji:
I když příjmení by rovněž šlo odvodit od významu příd. jména starý = dávný, starobylý; bývalý, dřívější, ale autorka knihy D. Moldánová uvádí původ, který jsem uvedla.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Byl jsem přesvědčen,že to je odvozeno od Stárek – Starší tovaryš ve mlýně.To co jste napsala má větší logiku.