annas

Znáte význam pojmenování Habakuk?

Nedávno se toto slovo objevilo v odpovědi na jednu otázku.

Nejlepší odpověď
vagra

Že jde o mužské jméno a že se tak jmenoval židovský prorok,je především křesťanům známé.
Horší je to s významem.
Používalo se jako nadávka"Ty Habakuku",nebo jako přezdívka.
Mělo by jít o člověka zamračeného-„Koukáš,jako Habakuk.“

Zdroj: Různě internet

Další odpovědi
Liboire

To je prorok a kniha Starého zákona, hebrejsky Chabaquq, příbuzné hebrejskému slovu pro objímání anebo nějakému akadskému slovu pro nějaký strom nebo rostlinu. Ale vy asi myslíte, v jakém významu se to užívá v češtině? Možná by to vyplynulo z textu?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­bakuk