annas

Znáte význam a původ akce Dny evropského dědictví?

Tyto akce se konají v září v různých místech ČR.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Dny evropského dědictví ( EHD – European Heritage Days ) jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. EHD každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Cíl – zlepšovaní informovanosti o jiných kulturách, ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu, respektování všech kultur bez ohledu na jejich rozšíření, hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Proto jsou v rámci EHD pořádány nejrůznější doprovodné akce – přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.

Dny evropského dědictví 2010 proběhnou v České republice 11. až 19. září.

Zdroj: http://www.shscms­.cz/ehd/cz/