Shady

Znáte v KSČM nějakého skutečného komunistu?

Přijde mi že opustili tu původní čistou myšlenku a hlásí se k minulému režimu,i když ten neměl se socialismem nebo komunismem mnoho společného.Stále existovalo přivlastňování nadhodnoty a naopak neexistovala skutečná samospráva pracujících.

Nejlepší odpověď
led

Možno vás prekvapím ale ano a nielen v KSČM, ale i v ostatných stranách politického spektra Českej republiky.
Skutočný komunista nemusí vykrikovať heslá, naťahovať ruky za mocou a mamonom… ale koná v zmysle pôvodnej myšlienky. Konať v prospech ľudstva.

Další odpovědi
anonym

Nevím, jaká je tvá představa „skutečného komunisty“ – já se naopak domnívám, že KSČM je ´plná´ skutečných komunistů – a ti všichni se za pomoci líbivé ideologie pokouší zmanipulovat voliče – k vlastnímu prospěchu (cílem je osobní moc a majetek). Tihle jsou ti skuteční.
Koneckonců – ´kecy´ se (mírně) liší, ale motiv je u většiny politiků týž – naprosto bez ohledu na stranu, k níž se ´hlásí´…
😉
Těch lidí, kteří se byli schopni do (vysoké – nebo aspoň vyšší) politiky prosadit a přitom jsou jejich pohnutky (přesvědčení) aspoň rámcově v souladu s tím, co veřejně prohlašují, je naprosté minumum (opět bez ohledu na stranu, již reprezentují)…

dudu

Znám mnoho komunistů řadových i ty, kteří pracovali na vedoucích postech bývalého OVKSČ. Většinou se jedná o jedince, kteří i dnes ctí zásady tohoto učení. Ovšem někteří fanatičtí kazatelé zmíněné ideologie potají chodili do kostela a posléze měli církevní pohřeb. Stejně jako třeba pohled na cikány nejde paušalizovat faktem je, že existují komunisté, kterých si vážím byť s řadou jejich názorů nesouhlasím.

MK44

Minimálně od let 1945–8 je dost obtížné určit, co to slovo znamená. Zda, a to velice zjednodušeně, jde o zastánce radikální sociální přeměny, tedy nějaké myšlenky, byť avanturistické a utopické, nebo kariéristy v podmínkách bolševicko-stalinistické diktatury.

A dneska si představit co? Zřejmě neschopnost se rozejít s minulostí, nebo s nostalgií po minulosti, opustit ideologický konglomerát jako nedělitelný celek, zhodnotit jeho jednotlivé složky a jejich praktikovanou podobu a nazvat je jasnými jmény.

Ale tato strana zřejmě absorbuje i některé mladé lidi nespokojené se stavem společnosti, kteří v podmínkách minulého režimu nežili. Neodvažuju se odhadovat, co se z toho vyvine. Zvláště pokud pravicově konzervativní snahy některých politických stran a církví, které zřejmě trpí nostalgií po devatenáctém století či po čem, jim budou nadhánět další voličstvo.

Ne, nevím, co si pod pojmem „skutečný komunista“ mám v dnešní době představit.

postcd

ne, všichni mi přijdou neskuteční

Kelt

Ideály komunizmu jsou velmi pěkné, stejně jako třeba desatero, ale kdo se tím řídí. Každý človšk má své chyby nedostatky, tak nehledejme někoho ideálního. Neexistuje ideální plyn, člověk, komunista. Myslím, že si představuješ právě takového člověka.
Představ si situaci. V rybníku je vodník, na břehu je hloupý policajt, chytrý policajt, nepodplatitelný politik, skutečný komunista, pracovitý cikán a nehřešící církevní představitel. Na hladině rybníka plave 500 Kč bankovka. Kdo ji získá? Hloupý policatj. Ostatní jsou pohádkové bytosti.