kvikal

Znáte tyto pojmy ??

onigori, peapod, tamagoyaki, quinoa, Clementine, švýcarský mangold, shiitake, italská švestka, nori … jsou to pojmy týkající se jídla – rozšiřuji si obzory ale tohle opravdu neznám … můžete mi je vysvětlit či přiblížit co jsou zač ??

Nejlepší odpověď
quentos

znám shiitake, jde o japonský druh houby s širokým využitím ve zdravé výživě. Spíše než italskou švestku znám švestku japonskou, tzv. umeboshi, prodávanou ve slaném nálevu a mající ohromné léčivé účinky. Nori je v japonsštině název různých jedlých mořských řas, více o nich viz ve zdroji.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Nori

Další odpovědi
panenka

Onigiri, také známé jako Omosubi, je v japonsku nesmírně populárním, lehkým jídlem.
tamagoyaki – vaječná omeleta na rýži

quinoa je původem z Jižní Ameriky, ovšem dnes se s ní můžeme setkat po celém světě. Vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek ji řadí mezi hlavní suroviny pro přípravu pokrmů, a to zejména vegetariánských.

http://www.vi­viente.cz/qui­noa/

mangold- Římská kapusta se podobá vzhledem řepě cukrovce, ale má nepatrný kořen. Jeho velké kadeřavé listy jsou bohaté na vitamín C a podvitamín A. Na jaře se prodává z pařenišť a skleníků. Listy se používají na saláty, nebo se dusí jako špenát. Existují odrůdy s řapíky barvy žluté, bílé, nebo rudě červené.

Shiitake -Shiitake je chuťově výborná houba , kterou můžete smažit, zapékat, dusit, výborná je do omáček. je v orientu vysoce oceňovaná houba pro její vynikající chuť a skvělé léčivé účinky.

http://www.pro­fizahrada.cz/a/cz/4540-houby-zampiony-hlivu-ustricnou-a-shiitake-pestujeme-doma/

Klarushka

Onigiri, také známé jako Omosubi, je v japonsku nesmírně populárním, lehkým jídlem. Jedná s v podstatě o rýžovou kouli buď oválného, nebo trojůhelníkového tvaru.Nejčastěji je Onigiri plněno nakládanou švestkou umeboshi, soleným lososem, nebo se použije katsuobushi, či jiná slaná, nebo kyselá přísada

tamagoyaki:vaječná omeleta běžně přidávaná k Sushi

quinoa:Drobná kulovitá zrna, která připomínají jáhly nebo kuskus, jsou semeny rostliny chenopodium quinoa, kterou česky nazýváme merlík čilský.

Nori : Mořská řasa z Japonska .

Víc nevim :)