bohunka1

Znáte tuto hádanku? O vlku, koze, hlávce zelí a převozníkovi.

Na břehu řeky je převozník, u sebe má vlka, kozu ,hlávku zelí.Potřebuje je přepravit na druhý břeh, ale má tak malou loďku, že může převézt vždy jen jednoho. Jak to udělá, aby ti co zůstanou na břehu se navzájem nesežrali a on je všechny bezpečně převezl na druhý břeh. Koho poveze nejdříve?

Nejlepší odpověď
annas

Znala jsem ji. Připomněla jsem si ji nedávno.

  1. Kozu převezl na druhou stranu. Zpátky jel převozník sám.
  2. Vlka převezl na druhou stranu. Kozu vzal zpět.
  3. Zelí na druhou stranu. Nic zpět.
  4. Nakonec kozu na druhou stranu.

Další odpovědi
oskar

Nejdříve převeze kozu.