Zlatý

Znáte tři moudré opice, které "nic nevidí, nic neslyší a nic neříkají"?

Odkud pocházejí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsem si 100% jistá,ale myslím,že z Indie,,mám taky jedny,koukají na mě,,,jak tu pořád blbnu,asi bych si z nich měla vzít příklad.
Doplňuji:
Tak vagra má pravdu,,,,,omlouvám se za chybičku,,

Tři moudré opice, z nichž jedna si zakrývá uši, druhá ústa a třetí oči, svými gesty říkají „neslyším zlo, nevidím zlo, nemluvím zlo“. První opice, která si zakrývá oči a nevidí zlo, se jmenuje Mizaru. Druhá opice, která si zakrývá uši a neslyší zlo, se jmenuje Kikazaru. Třetí opice, která si zakrývá ústa a nemluví zlo, se jmenuje Iwazaru. Občas bývá znázorňována i čtvrtá opice Shizaru, která značí „nedělám zlo“, je zobrazována, jak si zakrývá břicho nebo oblast genitálií, nebo se zkříženýma rukama.

Existují různé interpretace připisované opicím. Opice mohou symbolizovat, že nemáme nikoho pomlouvat, nestrkat nos do cizích věcí a nečinit jiným příkoří. V západní civilizaci je ovšem spíše častější interpretací symbolika opic, jakožto symbolu klamu, neupřímnosti a ignorance.

Tyto rčení byly zpopularizovány díky řezbě ze 17. století, která se nachází na japonské šintoistické svatyni Nikkó Tóšógú. Samotná myšlenka, kterou opice zastupují, vzešla z tendaistické budhistické legendy a přišla do Japonska pravděpodobně z Číny v 8. století

zdroj:http://cs.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Zlatý

Tři moudré opice, z nichž jedna si zakrývá uši, druhá ústa a třetí oči, svými gesty říkají „neslyším zlo, nevidím zlo, nemluvím zlo“. Občas bývá znázorňována i čtvrtá opice která značí „nedělám zlo“.
Existují různé interpretace připisované opicím. Opice mohou symbolizovat, že nemáme nikoho pomlouvat, nestrkat nos do cizích věcí a nečinit jiným příkoří.
Legenda přišla do Japonska pravděpodobně z Číny.

Zdroj: V.E.

Bronzový

Osobně jsem se s nimi ještě naživo nesetkala, ale znám je z té ploché plazmové placky, kde jsou občas ty hýbající se obrázky a zvláštní zvuky...

Bronzový

Ano, mám sošku s těmito opičkami doma.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

občas má někdo takovou opici, že nic nevidí, nic neslyší, ale zato toho namluví ... :{)))>

Zlatý

kropitko

jo to jo,to máte pravdu,mám takové zkušenosti,pak utíkám co mi nohy stačí,,,!!

Zlatý

1popelka1

Vagro, prosím, co znamená váš zdroj? Vagrova encyklopedie? :-)

Zlatý

vagra

Ne,prozatím ještě ne.:D
Znamená Všeobecná Encyklopedie

Zlatý

1popelka1

Děkuji.
Co není, může časem být :-)

Zlatý

vagra

Není zač-děkuji za důvěru a jak se říká:
Doufám,1popelko1, že důvěru ve mě vloženou nezklamete! :D

Zlatý

kropitko

špatně se to překopírovalo

http://cs.wikipedia.org/…

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.