Miroslavst

Znáte tísňová čísla?

Možná to byl překlep nebo možná neznalost-nevím, ale zajímalo by mě, zda znáte čísla tísňového volání?
Odpovězte si sami pro sebe a zjistěte zda opravdu víte nebo jen asi tušíte.
Teprve poté si zkontrolujte:
http://bezpecnost-rodiny.cz/wp-content/upload­s/2009/01/tis­nove-cislo-112.jpg

http://www.ctvmo­.cz/tisnovky.html

http://www.ctvmo­.cz/chovani.html
Doplňuji:
Takže to nebyl překlep u odpovědi Taty.
Bohužel, ale číslo 120 neznám. Ale číslo 112 ano.
Mnemotechnická pomůcka tedy asi moc nefunguje.
Takže ještě jednou integrovaný záchranný systém u nás i v celé EU je 112.

Nejlepší odpověď
Michal

112,pro všechno.
Doplňuji:
Když je někde maglajs volejte 112.
Bolí tělo,hlava ,tepna krvácí, 112 vás do normálu navrací.
Hoří hospoda,seník,ves­nice112 jede s vodou, má jí plné konvice.
Když srdce vzplane ,duše mládne-láska veliká, 112 má psychiatra- profíka. 112volám taky,mám problémů mraky s manželkou ,dětma životem 112 nejede! Co s tím domácím hukotem?
Ber telefon útokem.
112 toč! poradí ti s nenadálým cvrkotem.
Pro Miroslava naivně veršoval Michal.

Další odpovědi
Džanička

Ano znám tísňová čísla,do odkazu se ani dívat nemusím.Určitě tam všechna čísla budou :o)
Hasiči a mimořádné situace-150 a 112,policie 158,městská policie 156,záchranka 155..Vím že by to měl každý znát,ale i já je mám uložená v mobilu,protože vím co dokáže stres,a v tom člověk zapomene i vlastní jméno,natož tato skoro si podobná čísla :o))

Tato,nemyslel jste náhodou číslo 112 místo čísla 120?

led

univerzálne číslo pre Európu 112

Tata

Slavnostně prohlašuji, že jsem nikam nenahlédl ale mám na to mnemotechnické pomůcky tedy :
120 – integrovaný záchranný systém. Ten si musíte zapamatovat ale již nepotřebujete jiná čísla.
150 – Hasiči, poslední číslice „0“ připomíná vodní nádrž
155 – Záchranná služba, Poslední číslo „5“ připomíná písmeno „S“ tedy sanita.
158 – Policie, poslední číslo „8“ připomíná želízka.
156 – Městská policie,poslední číslo „6“ připomíná polovinu pout, polovina pravomocí poloviční pouta.
Doplňuji:
omlouvám se za trpný překlep, skutečně se jedná o číslo 112. Takhle to dopadá když si člověk má něco zapamatovat a nemá k tomu mnemotechnickou pomůcku. Omlouvám se.

tomash

Podobný systém mnemotechnických pomůcek, jako tu napsal Tata, nás učili ve škole – jenom 5 měla připomínat vozíček :)

PostApMan

112 – pro všechny případy, hodně nových telefonů má toto číslo už standartně uložené jako tísňové(i bez kreditu, nebo v tzv. offline režimu lze na něj volat), jak už zde padlo platí pro celou EU

Jinak ostatní čísla z nám také s paměti, a na zš nás to učili stejným způsobem jako „Tatu“, ale jen s tím rozdílem že mi měli 5 u 155 stejně jako „Tomash“ jako vozíček :D

Jinak stejný fenomén „čísla pro všechno“ mají i v USA 911 a zbytek zemí má 999 (Británie,Afrika, Čína apod.)

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/T%C3%AD­s%C5%88ov%C3%A9_vol%C3%A­1n%C3%AD

FOG

U mne 911.

Bumbes

RE: Tata
Na tu ‚120‘ by ses nedovolal ani na lampárnu,
natož na integrovaný záchranný systém. Ten má totiž ‚112‘.
V USA mají ‚911‘.

heyhihello

ano znam, hasici 150, ambulance 155, policie 158, 112 pro celou EU, v americe 119 {myslim, u ostatnich svetadilu nevim] a mestska policie 156 pokud se nemylim?