Avatar uživatele
Toruk

Znáte termín „tisíciletá voda“?

Přehradou Mlýnice se valí tisíciletá voda, armáda evakuovala obce pod hrází

Do dneška jsem takové označení neslyšel… a nevadilo by mi, kdyby to tak zůstalo.
Doplňuji:
http://zpravy­.idnes.cz/preh­radou-mlynice-se-vali-tisicileta-voda-armada-evakuovala-obce-pod-hrazi-1tg-/domaci.asp?c=A100807_­130216_domaci_taj

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? HOMER, kapka před 5003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

V roce 2002 se také v některých místech hovořilo o tisícileté vodě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Cullinda

Tak to jsem taky ještě neslyšela.. Poslední dobou mám pocit, že už se události tolik opakují, že se je média snaží ozvláštnit takovými výrazy. Obzvlášť u politiků se často ukazuje jak se dá zprznit jazyk.

Doplnění: Ano,mosoj má pravdu – necyklopedie se zmiňuje o tisícileté vodě v Praze v roce 2002.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Asi tím myslí hodně vody nebo tak něco.Možná už tisíc let tolik vody(na tom místě)neviděli,ale nevím kdo to může potvrdit.Jestli by za rok byla stejná povodeň,musela by být roční,ale asi by jí nazvali stoletá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Teď nevím jistě, zda se jedná o takové množství vody, které je jednou za tisíc let nebo je to množství, které za tuto dobu proteče. Ale je to zcela normální pojmenování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jsou to bezpečnostní stavební normy. Stoletá voda je když se spočítá se roční průtok toku a vynásobí stokrát pak se dá spočitat jak velké uzemí to postihne.Je to mněřítko krizového stavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Také pamatuji, že se v roce 2002 v Praze mluvilo o tisícileté vodě. Tenkrát to komentovali větou, že to je povodeň, která na tom území přichází zhruba jednou za tisíc let, stoletá jednou za sto let, ale poslední dobou je to čím dál častěji. Vtipný dovětek, že?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marvan

Znamena že podobné množství vody se objěvuje jednou za 1000 let, samozřejmě když něco podobného čtete v tistku je to nadsázka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek