reika

Znáte tento tekutý cukr?

Máte s ním zkušenosti? http://www.maxima-trade.cz/aktu­alita/Tekuty-cukr-se-stevii-95 Není škodlivý jako jiná um.sladidla?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde o „umělé sladidlo“, ale extrakt ze stévie a fruktozu.
😉
Jenže – domníváš se, že na základě takové ´reklamy´ si to někdo koupí???

Další odpovědi
petra15

Stévia nepatrí mezi umelá sladidla. Je zcela prírodní. Ale jelikoz „vseho moc skodí“---bylo i u stévie zjisteno, ze je pak stejne skodlivá, jako um. sladidla s phenylalaninem a aspartamem — tedy ve velkém mnozství, ale jinak bez obav…

pusinka50

Stevia je rostlinka,nemá nežádoucí účinky, naopak, Stevia pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech. Prokazatelně snižuje únavu a únavový syndrom
Podporuje dobré trávení a pomáhá bojovat proti obezitě svým nulovým glykemickým indexem a nulovou kalorickou hodnotou,snižuje chuť na sladké.

Fruktóza má několik nežádoucích účinků na lidský organismus, Nadbytečný příjem fruktózy podporuje tvorbu tuků, takže její konzumace ve větší míře vede ke vzniku obezity. Navíc se při konzumaci fruktózy nedostává do mozku signál o příjmu energie, takže se necítíme být sytí. Tělo tak dostane velké množství energie, ale nedostane pokyn k zastavení další konzumace energeticky bohatých sloučenin např. cukru. Fruktóza také nestimuluje produkci inzulínu, jako je tomu v případě sacharózy. Navíc při pečení vznikají reakcí fruktózy s aminoskupinami bílkovin nebezpečné akrylamidy, které jsou považovány za nebezpečné karcinogeny.

já bych si toto sladidlo nekoupila.

mosoj

Jestli to míříš na nemocné cukrovkou tak tam docela dole máš uvedený glykemický index 25 !!! Schválně , najdi si co to znamená.

zjentek

petra15, hééj, dávej trocha bacha ..když jsi iv, tak je to švanda, ale když jsi led, tak to stojí za prd :o

petra15

jsem Petra a zádnýho bacha si dávat nemusím…a -iv- mi ted chybí – asi je nekde v Portugalsku…, tak kdybys mi teda dal ten bod aspon ty, kdyz ne tazatelka(rei­ka)…nedávno nekdo ríkal o tobe, ze jsi kelt, bolák a z. v jedné osobe, pak ale zase zjistili, ze ty jses z O., bolák z H., a kelt z cojávím…