Gami.Pet

Znáte tento citát? Souhlasíte?

Připustit, že Země je jediným obývaným světem je stejně absurdní jako představa, že na celém poli vyroste jediný klas.
Toto většinou říkám všem, co se ptají, jestli jsme ve vesmíru sami..
Doplňuji:
To, že je nejspíš vědci neobjevili, neznamená, že nejsou. Zatím nechtějí být viděni, čekají až se lidstvo konečně vyvine, což bude ještě hooodně dlouho trvat. Umí skrýt celou galaxii, takže lidstvo si ještě pěkně dlouho počká..

Nejlepší odpověď
anonym

Neznám, ale souhlasím. Jen na zemi je plno extrémních míst, vysoká teplota, slanost, kyselost, kde žijí mikroby, a je tam čilý život. Tak proč by v kosmu nebyl. Sice na jiné bázi látkové výměny. Líbil by se mi na bázi křemíku, nic by nerezivělo.

Další odpovědi
klumprt

Nesouhlasím. Je to docela dobře možné, že jsme sami. Představa existence nějakých mimozemšťanů je pro některé lidi tak lákavá, že nejsou ochotní se jí vzdát. Přitom jejich existence není nutná ba ani vysoce pravděpodobná. Mě osobně o tom zatím nic nepřesvědčilo.
Přirovnání k poli s jediným klasem mi nějak pokulhává. Proč by nemohlo být pole a na něm jeden klas? Pokud je vesmír přirovnáván k obilnému poli, tak jistě, bylo by zvláštní zasít pšenici na desetihektarové pole a získat jediný klas. Obvykle jsou na obilném poli miliony klasů naňahňaných vedle sebe. Ale připadá vám vesmír jako prostor, kde jsou miliony obydlených planet naňahňaných vedle sebe? Mě ne.
Mě to spíš připadá jako v tom Rusku, kde pěstují kukuřici jak telegrafní sloupy. Ne tak vysokou, ale tak řídkou. 🙂
Čímž nechci říct, že s jistotou tvrdím, že jsme sami. Jen chci říct, že nelze s jistotou tvrdit, že sami nejsme.

Mirdas

Souhlasím.
Odpovědi některých ( bez urážky ) mne spíše připadají dobu, kdy se Slunce " obýhalo " kolem země a Americký kotinent byl holý nesmysl.
Mnoho uznávních vědců tuto možnost připouštějí.

MK44

Citát se mi nelíbí. Absurdní či neabsurdní, to je totiž čistě individuální pocit (!).

Nemáme žádnou informaci o tom, že by mimo Zemi někde život byl. Z toho, co o vesmíru víme, nemůže tvrdit, že nikde jinde není. Vesmír je „poněkud rozlehlý“, takže i když jeho část prozkoumáme a život nenalezname, ještě dlouho bude zbývat dost míst, která budou neprozkoumaná a kde by být mohl. Zatím můžeme jakž takž vyloučit Měsíc, Venuši a Merkur, „obří“ planety a některé jejich měsíce, planetky a menší tělesa. Dost malý dvorek, uvědomíme-li si, že jen naše Galaxie má mít 100 – 200 miliard hvězd a že v pozorovatelném vesmíru je (dle různých odhadů) 200 až 400 miliard galaxií. Astronomové udávají, že objevili asi 400 extrasolárních planet. Je třeba si uvědomit, že je toliko vypočítali podle pravidelných změn svítivosti blízkých hvězd nebo změn jejich polohy, což může být způsobeno přechodem jedné nebo více planet před danou hvězdou z pohledu od nás respektive jejich gravitací. Žádnou z oněch planet ale nikdo neviděl (Snad jednu jako bod.). Na to jsou pro nás zatím příliš daleko.

Ano, pocit absurdnosti zažíváme mj. při nedostatku informací. Proč z nedostatku informací vyvozovat něco jiného, než že jich máme nedostatek na to, abychom se o věci smysluplně vyjádřili.

Agneta

Souhlasím.
To, že už víme co jsou komety, znamená prakticky hojný důkaz života všude ve vesmíru. Zvlášt když vezmeme v úvahu to množství (všeho, planet) a čas (který je na to potřeba).

Melkor

Neznám a nesouhlasím. Na to, jak je vesmír malý je podmínek k životu příliš mnoho… Nechápu proč se v poslední době stalo hitem říkat, že je naivní myslet si, že jsme ve vesmíru sami, nejspíš to bude všemi těmi scifi.

marci1

Znám, ale nemohu souhlasit ani nesouhlasit, jelikož nikdo ( ani vědci ) nemůže dát fundovanou odpověď , jak to ve skutečnosti je. Takže si každý můžeme představovat a myslet cokoliv.

Beer4Real

Umí skrýt celou galaxii :DDDDDDDDDDD
Tak jak určitěě :D hahaaa
Ať hulíš co hulíš tak to chci! :D

MrnousakCZE

né, to je stejně absurdí jako že za mnou ráno přijde mimozemštan v disco oblečení nude po mě chtít autogram, bude mi řikat lorde a zeptal se jestli se mnou můžou bydlet :D
Doplňuji:
víte kolik je v jednej galaxii planet? kvadriliardy a kvadriliardy že na žádnej neni život je šance asi 0,00000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­000000000000000000000000­.............­..........00000000000­00001%
http://www.sci­enceworld.cz/ak­tuality/kolik-je-v-galaxii-obyvatelnych-planet/
a to je v jednej galaxii, vemte si kolik tech galaxii je taky kvadriliardy a za předpokaldu že ej víc vesmíru tak už je to dost slušně číslo které anio neznám a pochybuju že existuje :D