9 řemesel

Znáte ten krásný výraz pro jídlo,

jménem „zablafuňky“ ? A pak ještě tzv. „..ráčkovo procesí“?
Doplňuji:
Nene, to druhé nemá s ráčkem vůbec nic společného,ta 2 písmena na začátku snad dosadí všichni.Nechtěl jsem být ee.

Nejlepší odpověď
annas

Zablafuňky znám – jakási bílá bramborová omáčka s vařeným vajíčkem. Aspoň u nás na Hané.
To druhé nevím.

Další odpovědi
iceT

Zablafunky neznam a to druhe je asi srackovo procesi,kdyz jste nechtel byt ee. Ale to taky neznam.
Neumim delat carky,hacky…

elektrikář

Moje babička dělávala s tvarohu a cibule sýr říkala mu kakánek. Mněla to v teple na kamnech Vonělo to stejně. Jí to chutnalo.

iceT

Jeeee,tak sulanky znam taky.

9 řemesel

Takže: „zablafuňky“ jsou brambory na kyselo.A to „ču....... procesí“ jsou bramborové šišky.(buď s mákem nebo opečené ve strouhance).
Pro annas : To jste asi fakt vědět nemohla.Má žena je také z Hané , a taky neznala.Jo a těm šiškám se u Vás říká myslím šulánky.
Tak dobrou chuť – někdy.

annas

Šulánky miluji. Hned bych si je dala s mákem.

U zablafuňků jsem nebyla moc daleko. Jenže zablafuňky jsou možná hustší než bramborová omáčka, ale jde o něco podobného.