Funna

Znáte takové, co nejedí maso, protože musí být zabito zvíře, ale…

např. nosí kožené boty s odůvodněním, že nic kvalitnějšího bohužel není? A co si o nich myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na tom,zda se jedná o způsob výživy nebo o celkový životní postoj a styl. Můj bývalý manžel je vegan cca 25let,dospěl k této dietě z důvodů alergií na mléčné bílkoviny a od toho byl jen krok omezit až úplně vynechat zcela živočišné proteiny. Kožené výrobky, ale používá -nijak to neřešíme.Ono-využívat pouze nějakou surovinu třeba i rostlinnou nebo jiný technologický postup-všechno se nakonec ukáže být pro přírodu a celkově pro planetu zatěžující.Takže jestli je někdo „ochranář“ , nejí maso a nenosí kůže,je mi to jedno-nikterak tím nikomu neškodí. Ostatně- i Hitler byl přísný vegetarián s láskou ke zvířatům a svou fenku Blondie skutečně miloval :D

Další odpovědi
Drap

Myslím si o nich , že si zatím nestihli udělat pořádek ve své hlavě. Znám několik takových, velmi mladých lidí. Většinou je to časem přejde a upraví jak svůj život, tak své názory.

lukas.zmizik

mylím, že není pravda, že lepší materiál než kůže není…
pro vegetariány tu mám tohle: http://www.zmi­zik.com/upload/sa­lat.jpg

William2

Bohužel i vegan, který by takové boty neobul se už jen tím, že existuje podílí na tom, jak funguje společnost, tudíž i na zabíjení zvířat. Vždy by šla najít nějaká spojitost. Nicméně alespoň svým jednáním snižují počet usmrcených tvorů. Zabíjení zvířat se mi také nelíbí, ale nepochopím, proč vegani odmítají např. med…

venkovan

Proč kvůli masu zabíjet zvíře. Lze počkat na přirozený skon.