Znate tajemstvi 9 krizu na dalnici D1?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Známý motorest Devět křížů totiž leží jen pár set metrů od dějiště masové vraždy, která se poblíž obce Lesní Hluboké odehrála přesně před 470 roky. Během svatebního průvodu zde bylo usmrceno devět lidí včetně dvou vrahů. V dějišti krvavé svatby bylo později vztyčeno devět dřevěných křížů, které benediktinští mniši každých sto let vysvěcovali. Naposledy 18. září 1887 (včera tomu bylo přesně 123 let). Na místě tragédie se podle různých svědectví objevuje duch mrtvé nevěsty, který prý také stojí za vysokou nehodovostí v tomto jinak přehledném úseku…

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cz/za­hady-a-tajemno/52003/de­sive-tajemstvi-deviti-krizu-na-dalnici-d1:-vyvrazdili-tady-celou-svatbu!/