annas

Znáte svou krevní skupinu? Podrobnější rozlišení nejde vložit…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

O

Rh+
Nosím u sebe zvláštní kartičku od zdrav. pojišťovny, na níž jsou kromě zdravotních údajů i kontakt komu dát zprávu v případě nehody.
A pro všechny, kteří odpověděli NEVÍM, jeden důrazný a hlasitý vzkaz!
Lidičky, je to jenom na vás, buďte zodpovědní, už 20 let nás tatíček stát nevodí za ručičku!!

Další odpovědi
Berušinka

NEVÍM

Nevím, bohužel =(

Deli

A

A+ Zjistila jsem to až v těhotenství 🙂

Manžel má 0+, vzácná, chodí darovat, už má i stříbrnou Janského plaketu.

anonym

AB

AB +

arygnoc

AB

ano
A2B negativ.

manželka také měla negativ, ale A.
děcka jsou (chvalabohu) také negativní.

barnajka

NEVÍM

A podle mě to je ostuda našeho systému zdravotnictví. Tuhle informaci by měl každý z nás vědět automaticky od doktora, jednou v budoucnu nám přece může zachránit/vzít život. Nechápu, že je takový problém udělat každýmu člověku rozbor a jeho krevní skupinu mu sdělit. Občan aby si všechno hlídal, vyřizoval a hlavně platil sám…
Jako vždycky, jsme přece v ČR :)

GM

AB

AB negativní jako Arygnoc

led

A

A+

jendahun

A

Rh +

iceT

O

také RH+

BENYTA

AB

Skupinu AB má prý pouze 5% lidí, a tady nás je tolik…?
🙂

pokazdejinak

A

první test na krevní skupiny jsme si dělali hromadně celá třída na gymplu při biologii člověka – jen někteří sralbotkové se nechtěli píchnout do prstu ;)
… takže jsem věděla, že jsem A, ale až při těhotenství mi to upřesnili na A1+

coco

A

Rh +, stačí?

Valky

NEVÍM

Někde to mám určitě napsané – byla jsem v nemocnici a měla jsem jít na operaci – krev mi brali ale bohužel mi to nikdo neřekl. Podle genetických pravidel mám buď A1 Rh+ a nebo Nulku… 50:50 … Možná, když se zeptám u lékaře, vystaví mi tu průkazku, je to super věc, když se něco stane… S mamkou jsme si říkali, že by bylo dobrý to taky třeba vytetovat na zápěstí nebo něco… Aby to pak při nehodě lékaři hned věděli…

venkovan

O

Ale jen proto, že tu schází další skupiny jako rum, vodka a pod.

dědapetr

O

Rh +

tatanka

O

Ano, nechal jsem si zjistit při předoperačním vyšetření včetně prvního testu HIV.

casey

NEVÍM

ostuda to je, ale nikdo me to nikdy nerekl. A to jsem behem sveho zivota byl na x odberech za x ucelem. Zkusim se zeptat sve doktorky pri pristi navsteve, jestli nezapomenu

gnosis

B

B-

petka

A

Chodím darovat krev – až touhle cestou jsem zjistila,že mám A pozitivní.

barusee

NEVÍM

Ä už nějakou dobu se to snažím zjitit, rodiče to neví a když sem se ptala doktorky, taky nevěděla a ani mi nebyla schopná říct, jak se to dozvím…

Michal Kole

NEVÍM

Jikra

O

Ponytail

B

Florinka

B

dudu

O

beatab

A

Mucillinka

NEVÍM

salsa verde

AB

Earl Sin

O

Emms

NEVÍM

NEVÍM no…asi 0

Koppik116

AB

Syd

NEVÍM

Fildas

NEVÍM

kacko1

O

anonym

Kerberus-i, když ses tak dneska rozjela, ještě bys tam mohla šoupnout jaké máme zdravotní pojišťovny.

barnajka

Já jen k té poznámce pro nás, co svou skupinu neznáme – nějaký ten rejpaneček jsem očekávala, takže jsem měla dostatek času napočítat si do tří, uklidnit se…a teď jsem nad věcí a ani nemám potřebu reagovat nebo rejpanec vracet ;DD