annas

Znáte spojení „nedostaneš ani ment“? Co je to ment?

Nikdy jsem neslyšela? Používá se někde u vás.
Doplňuji:
Opravdu nevím. Zaslechla jsem spojeni v ČR Olomouc. Jenže jsem zbystřila pozornost, až bylo pozdě.

Nechtělo se mně hledat, domnívala jsem se, že snad někdo výraz slyšel, že je to pojmenování oblastní.

Doufám, že spojení v archívu někde najdu. Pokud ne, zeptám se přímo v rozhlase. Také mě to zajímá.

Nejlepší odpověď
anonym

Milá Kerberus, tady všechny zdroje shodně mlčí, tudíž ani my to nemáme kde nalézt.
Takže tentokrát budeš muset zkusit jít proti proudu, tj. začít, kde ses s citovaným setkala a dohledat kdo to použil, jakou má potenciální genezi a původ a tam pátrat jak k tomu přišel. Někdy lze leccos nalézt v autobiografii onoho autora.
A pak nám dej schválně vědět (tedy pokud to nebyl překlep nebo jen prázdninové šprťouchle).
Doplňuji:
Tak pozor, důrazně se ohrazuji vůči pohodlnické rezignaci v diskuzi. Oba odkazy (hanulka i dědapetr) citují použití, což je víceméně jasné z pouhéhé kontextu.
Ale dotaz zněl, co je to ment?
V příkladech se jedná o dva příbuzné výrazy, čili ment není špendlík, ale něco podobně bezvýznamného a malého.
Tak Kerberus, zkus ještě zapátrat hlouběji do významu slova, nejen použití, to už přece víme od počátku.

Další odpovědi
tom004

Slyším,poprvé­.Nemám,nejmen­ší ponětí,co,to znamená.Rád,se poučím.

anonym

Nema to byt : Nedostanes ani cent ? 🙂 -iv-

hanulka11

zlobila jsi,nedostaneš ment/nic /, občas jsem to slyšela , ale to bylo už dávno u mé babičky

a našla jsem toto , že se to opravdu používalo

Nedal mně ani zlámanej špendlík, ani ment.

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=2703

dědapetr

— Nedal mně ani zlámanej špendlík, ani ment.
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=2703

anonym

Mo…ment! 🙂

Nebo taky No c..ment
Doplňuji:
A ještě mě napadlo: nedostaneš tolik co ment…alista

arygnoc

barbakan:

nemohlo by to být No…ment!

jinak nevím fakt nevím.
prolezl jsem už 4 slovníky, slovo ment není (nalezeno).

Kerberus

Nemusím hledat. Hanulka význam objevila. Děkuji.

anonym

Ad K. přečti laskavě doplnění mé odpovědi.
Oba odpovídající citují z téhož zdroje, ale na jádro pudla, tj. skutečný význam slova, dosud nikdo neodpověděl.

Kerberus

Dr.Axl, opět moje nepozornost.. Nepodívala jsem se do odkazu, byla překvapená, že se dal výraz snadno najít.

Jdu hledat.

anonym

Copak Hanulka,ta je chytrá jako liška.
Himl,to by byla otázečka!