Znáte solné květy a sůl z nich získávanou?

Říká se o soli získávané z květů,že je to kaviár mezi soli.Už jste tuto sůl někdy ochutnali?
http://www.vino-vinotex.cz/vi­no/produkty-z-provence/solny-kvet-fleur-de-sel

Odpovědi
gecco

Znám, ochutnal – a zřejmě mám nedostatečně ´mlsný jazýček´, namísto kila této soli si raději koupím dvě kila jehněčích kotlet a ještě mi zbude na lahev (nebo dvě) slušného vína…
😉

mosoj

V jednom jste úplně vedle. Tato sůl se nezískává ze žádných živých květů, ale z minerálního vykrystalování zvaného solné květy. Zedníci tomu říkají sanitr.
Dobrou chuť.