Avatar uživatele
Lorrien

Znáte slovo agrikultura nebo agrokultura??

Do otázky jsem napsala agrikultura (zemědělství)… podtrhlo se mi to červeně. Přišla mamka a řekla mi, že to mám špatně, a že to má být agrokultura. Přepsala jsem to. To už se nepodtrhlo. Psala jsem ve Wordu agrikultura… nic… asi správně, tak jsem tedy napsala agrokultura a podtrhlo se to červeně. Tak jsem se lehce namíchla a vygooglovala jsem si „agrikultura“. Na první straně výsledky v nějakém mně neznámém jazyce, ale obrázky byly zcela jasné – byli tam zemědělci na poli. Pak jsem tam šoupla „agrokultura“ a Google se drze zeptal : „Mysleli jste agrikultura??“ Ne, to jsem opravdu nemyslela. Tak mi to někdo vysvětlete, nebo mi hrábne.
Doplňuji:
A aby to nebylo málo, v editaci na Wikipedii mi to podtrhává obojí… xP

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kohut57 před 4286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

polní, zemědělský, odvozeného z lat. ager, agri (řec. agros), pole; s tímto základem souvisí dále slovo agrikultura (z lat. agri-cultura, vzdělávání pole, zemědělství)

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=1878

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mirosław

Agrikultura je sice možná správně podle ÚJČ, nenavazuje však na ostatní výrazy, kde zůstává předpona agro- (agronomie, agrotechnika apod.). Takže jako překladatel používám raději výraz agrokultura nebo moderní agrobiologie

před 1969 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek