Lorrien

Znáte slovo agrikultura nebo agrokultura??

Do otázky jsem napsala agrikultura (zemědělství)… podtrhlo se mi to červeně. Přišla mamka a řekla mi, že to mám špatně, a že to má být agrokultura. Přepsala jsem to. To už se nepodtrhlo. Psala jsem ve Wordu agrikultura… nic… asi správně, tak jsem tedy napsala agrokultura a podtrhlo se to červeně. Tak jsem se lehce namíchla a vygooglovala jsem si „agrikultura“. Na první straně výsledky v nějakém mně neznámém jazyce, ale obrázky byly zcela jasné – byli tam zemědělci na poli. Pak jsem tam šoupla „agrokultura“ a Google se drze zeptal : „Mysleli jste agrikultura??“ Ne, to jsem opravdu nemyslela. Tak mi to někdo vysvětlete, nebo mi hrábne.
Doplňuji:
A aby to nebylo málo, v editaci na Wikipedii mi to podtrhává obojí… xP

Nejlepší odpověď
hanulka11

polní, zemědělský, odvozeného z lat. ager, agri (řec. agros), pole; s tímto základem souvisí dále slovo agrikultura (z lat. agri-cultura, vzdělávání pole, zemědělství)

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=1878

Mirosław

Agrikultura je sice možná správně podle ÚJČ, nenavazuje však na ostatní výrazy, kde zůstává předpona agro- (agronomie, agrotechnika apod.). Takže jako překladatel používám raději výraz agrokultura nebo moderní agrobiologie