Mc Merkurion

Znáte slova z doby socialismu?

tak teda taky jeden kvíz:
http://www.li­dovky.cz/znate-slova-z-doby-socialismu-dk0-/soutez_kviz.as­px?id=326

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jedna chyba. Puděro jako zkratku pro původ dělnicko-rolnický jsem nerozluštil …

Další odpovědi
marci1

No to je síla, jen to vidět napsané ! 🙂 „Puděra“ jsem v životě neslyšela. 🙂

mosoj

Znám ale jsou tam blbosti, neznalých lidí.

anonym

11otázek správně, ale 3, 6, 12 jsem tipoval, ot. 14 – špatně.

anonym

Měl jsem špatně akorát otázky 12 a 14.
Některé otázky znaly jen pražané a kdo nebyl na vojně, tak nezná ty vojenské.

Mirdas

Pro můj ročník bohužel až moc známé.
Napadlo mne s tímto testem ještě mnoho dalších slov, které ovšem fandové tohoto režimu by již určitě nevydýchali a nebo, jak je jejich zvykem, tvrdili že tomu tak není a je to blbost.

anonym

15/15…
Ale autor toho kvízu za socialismu nežil, vytáhl pár výrazů (kterým by, pravděpodobně, sám nerozuměl)…
K ničemu – ani nepobaví, ani nepotěší…

Kelt

Socialismus jsem zažil, ale v testu 11 bodů. Což mi ani nevadí. S některými výrazy jsem se nesetkal.

anonym

pro Mirdas
Nezapomeňte, že jiný socialismus byl ve městech (více kádrování a špehování) a jiný na vesnicích (nezmám případ, kdy chlapi v hospodě nadávali a někdo by je za to udal, zrovna tak ..byl jsem u králíkářů a hasičů, vyprávěli se vtipy na ZLATOU MŘÍŽ, a nebo se nadávalo a NIKDO nebyl trestaný).
Zrovna tak NIKDO netrestal lidi ve fabrikách u mašin (směnující na tři směny), havíře, hutníky, traktoristy či lidi z kravínů.
Ano, bylo nedostatkové zboží, stály se fronty, ALE OPĚT JAK KDE.
Jezdili jsme do Prahy na zájezdy, banány, pomeranče jsme vozili z Prahy.Zrovna tak některé nedostatkové věci…u nás v okolí 30 –40 km nedostatkové, v Praze dostatek (příklad…kotle, radiátory, trubky na vodovod či na topení se běžně vozilo z Prahy od Rotta).

Mc Merkurion

ona politika je o lidech,i na některých vesnicích toto bylo,lidi na vesnici k sobě maj blíž,o to větší to byl podraz…

Mc Merkurion

lahny
naprostý souhlas > ale nemusel být pražák,jen znát Prahu,s vojnou 100%

anonym

Mc Merkurion
Jsem z Krkonoš, takže slova jako PAKUL a HUSÁKOVO TICHO jsem nikdy neslyšel (i když jsme do Prahy jezdili se zájezdama).Takže toto mohli znát pouze Pražáci a nebo stálí návštěvníci Prahy.
FRONTU NA MASO, jsem slyšel od svých rodičů, kteří mně tenkrát pověděli čemu se tak říká.

Mc Merkurion

souhlasím,jen jsem chtěl upřesnit,že to nemusel být rodilý pražák

Mc Merkurion

3 jsem taky tipoval (správně),6 (samopal) jsem zažil, a v Pakulu byl…